مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم اتریش به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می‌باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می‌گردد:

۱ ـ برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای اتریش به سایت www.vfsglobal.com/Austria/Iran  وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply  بخش Schedule an Appointment  اقدام کنیدـ
• بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته متقاضیان ۱۵ دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا ۴۵ دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می‌باشند.
۲ ـ مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزای درخواستی مانند توریستی، دیدار خانواده غیره متفاوت و در قسمت check list سایت قابل‌مشاهده است.
۳ ـ تاریخ رزرو هتل (با پرداخت کامل هزینه)، رزرو بلیت و اعتبار بیمه مسافرتی (با مهر اصلی بیمه) باید همدیگر را پوشش دهند. لازمه درخواست ویزای مکرر داشتن بیمه مکرر (multiple) می‌باشدـ
۴ ـ اعتبار ترجمه‌های مدارک حداکثر شش ماه می‌باشد.
۵ ـ یک قطعه عکس که باید حتماً (۴٫۵ در ۳٫۵) و ۹۰ درصد صورت نمایان باشد که در شش ماه اخیر گرفته شده باشد ـ اگر در شش ماه اخیر ویزا دریافت شده بایستی عکس جدید گرفته شود.
۶ ـ فتوکپی از بیمه مسافرتی، صفحه اول گذرنامه، ویزاهای شنگن، کانادا، آمریکا، انگلستان، استرالیا در سه سال اخیر و هرگونه فتوکپی همگی باید در سایز A4 باشد.
۷ ـ تمام مدارک فارسی باید با مهرو ترجمه رسمی آلمانی تحویل شوند ـ مهر دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی نیست ـ مدارکی که اصل آن به زبان انگلیسی است نیاز به ترجمه ندارند.
۸ ـ پرینت پرسشنامه به زبان انگلیسی یا آلمانی به‌صورت کامل و حاشیه سفید کامل گرفته شود ـ پرسشنامه باید با حروف بزرگ و بدون خط‌خوردگی و لاک گرفتگی تحویل شوند.
۹ ـ نامه تمکن مالی و ریز گردش ۶ ماهه از بانک باید در یک هفته اخیر صادر شده باشد.
۱۰ ـ نامه‌های اشتغال به کار باید شامل: سمت، حقوق دریافتی، تاریخ شروع بکار و مدت مرخصی باشد ـ مدیران، اعضای هیئت‌مدیره و سهامداران باید روزنامه رسمی شرکت را ارائه کنند.
۱۱ ـ دعوت‌نامه باید دارای مشخصات و امضای دعوت‌کننده و مشخصات دعوت شونده باشدـ برای درخواست ویزای فرزندان، امضای هر دو والد در پرسشنامه الزامی است ـ هر یک از والدین که متقاضی ویزا نیست لازم است رضایت‌نامه محضری ترجمه‌شده به زبان آلمانی وی تحویل شود.
۱۲ ـ اعتبار گذرنامه متقاضی باید به‌گونه‌ای باشد که سه ماه بعد از تاریخ اعتبار ویزای درخواستی، اعتبار داشته باشد.
۱۳ ـ متقاضیان باید در انتخاب نوع ویزای درخواستی و تاریخ موردنظر دقت لازم را مبذول نموده چون مسئولیت اشتباه به عهده خود ایشان خواهد بود.
تاریخ تنظیم‌شده برای سفر باید حداقل ۲ الی ۳ هفته کاری بعد از تاریخ ثبت تقاضا و حداکثر سه ماه بعد باشد.

هزینه درخواست ویزا:

  • بزرگسالان: ۸۰ یورو
  • افراد ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو
  • کودکان زیر ۶ سال: رایگان
  • هزینه خدمات VFS برای ویزا: ۲۴٫۸۰ یورو به ازای هر درخواست

متقاضیان به مقدار دقیق هزینه مربوطه یورو (به‌صورت خرد) همراه داشته باشند.

تذکر:

مجدداً تأکید می‌گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. جهت کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت www.vfsglobal.com/Austria/Iran مراجعه فرمایید.
تعطیلات عمومی/ تعطیلی ها
مراکز درخواست ویزای اتریش VFS Global در تعطیلات عمومی زیر در سال ۲۰۲۰ تعطیل خواهد بود:

تاریخ- روز- تعطیلات ۲۰۲۰
۱۲ دی ۱۳۹۸- پنجشنبه- سال نو
۱۳ دی ۱۳۹۸- جمعه- سال نو
۱۱ فروردین ۱۳۹۹- دوشنبه- تعطیلی سفارت
۱۴ فروردین ۱۳۹۹- پنجشنبه- تعطیلی سفارت
۲۴ فروردین ۱۳۹۹- یکشنبه- تعطیلی سفارت
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹- پنجشنبه- تعطیلی سفارت
۱۱ خرداد ۱۳۹۹- یکشنبه- تعطیلی سفارت
۴ آبان ۱۳۹۹- یکشنبه- شهادت امام حسن عسگری (ع)
۱۶ آذر۱۳۹۹- یکشنبه- روز دانشجو
۱ دی ۱۳۹۹- دوشنبه- جشن خرم روز
۲ دی ۱۳۹۹- سه شنبه تعطیلی سفارت
۳ دی ۱۳۹۹- چهارشنبه- تعطیلی سفارت
۴ دی ۱۳۹۹- پنجشنبه- کریسمس
۷ دی ۱۳۹۹- یکشنبه- کریسمس
۸ دی ۱۳۹۹- دوشنبه- کریسمس
۹ دی ۱۳۹۹- سه شنبه- کریسمس
۱۰ دی ۱۳۹۹- چهارشنبه- تعطیلی سفارت
۱۱ دی ۱۳۹۹- پنجشنبه- تعطیلی سفارت

 

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.