مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم دانمارک به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می‌باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می‌گردد:

1 ـ برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای دانمارک به سایت www.vfsglobal.com/Denmark/Iran وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش Schedule an Appointment اقدام کنیدـ
• بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته متقاضیان ۱۵ دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا ۴۵ دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می‌باشند.
2 ـ متقاضیان برای دو نوع ویزای شنگن کوتاه‌مدت و بلندمدت می‌توانند از دفتر VFS اقدام نمایند که قابل‌ذکر است برای درخواست ویزای بلندمدت نیازی به ثبت درخواست وقت نیست و متقاضی می‌تواند در یکی از روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8 صبح به دفتر VFS مراجعه نمایند.

ویزای کوتاه‌مدت:
1 ـ پرداخت آنلاین هزینه ویزا در وب‌سایت https://applyvisa.um.dk و پرینت رسید پرداخت و cover letter
2 ـ تهیه و تکمیل فرم درخواست روادید سفارت دانمارک (اپلیکیشن فرم)
3 ـ تهیه کپی از صفحه اول پاسپورت روی A4 + کپی تمامی ویزاهای قبلی شنگن + ویزای اروپایی، آمریکا، کانادا، استرالیا و کپی از کارت اقامت، در صورت وجود
4 ـ تهیه دعوت‌نامه معتبر
5 ـ تهیه کپی مدارک دعوت‌کننده (کپی کارت اقامت یا پاسپورت دانمارکی و یا هر دو در صورت وجود)
6 ـ تهیه مدارک اثبات نسبت فامیلی و یا اثبات ارتباط
7 ـ تهیه ترجمه رسمی مدارک شغلی معتبر
8 ـ تهیه مدارک بانکی (ریز گردش 3 ماهه اخیر + برگه تمکن مالی از بانک)
9 ـ تهیه ترجمه رسمی شناسنامه
10 ـ تهیه و تکمیل کامل فرم سه برگی خانواده (خواهر – برادر، فرزندان، اقوام ساکن در حوزه شنگن)
11 ـ تهیه اصل و کپی بیمه‌نامه مسافرتی معتبر (مدارک بیمه سامان، ایران، SOS نباید باشد و حتماً کمک‌رسان بیمه (Supporter)  باید اروپایی باشد (مانند کمک‌رسان RSO و EVASAN و IFRA و Swiss assist)
12 ـ تهیه 2 قطعه عکس 3.5 * 4.5

13- همراه داشتن اصل گذرنامه‌های قبلی و شناسنامه الزامی است.
14 ـ تهیه مبلغ حداقل 29 یورو به صورت نقد برای هزینه VFS
نکته: تمامی مدارک تحویل‌شده باید در سایز A4 ارائه گردند.

ویزای بلندمدت
1 ـ پرداخت آنلاین هزینه ویزا برای هر نفر در وب‌سایت https://dys.um.dk/permit/  و ارائه رسید آن در روز مصاحبه
2 ـ فرم آنلاین که با مراجعه به سایت NewToDenmark  فرم مورد نظر بنا به نوع درخواست پر شود و در صورت نیاز با توجه به درخواست مورد نظر مبلغی نیز به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.
3 ـ رسید پرداخت آنلاین
4 ـ ترجمه شناسنامه
5 ـ کپی تمام صفحات پاسپورت حتی جلد
6 ـ کپی صفحه اول شناسنامه
7 ـ یک قطعه عکس جدید
8 ـ حداقل 29 یورو به صورت نقد جهت خدمات VFS

تذکرات مهم :

اطلاعیه سفارت سلطنتی دانمارک در تهران

ثبت اثر انگشت (بیومتریک):

متقاضیان نیازی به ارائه اثر انگشت در مدت 59 ماه پس از ارائه اثر انگشت برای درخواست قبلی ندارند.

گرفتن اثر انگشت جدید در بازه زمانی 59 ماهه به صورت داوطلبانه است و هدف آن این است که اطمینان حاصل شود متقاضیانی که احتمالاً دور از دفتر VFS زندگی می کنند، در صورتی که اثر انگشت قبلی قابل استفاده نباشد، مفقود شده باشد یا کیفیت بدی داشته باشد، مجبور نباشند دوباره به دفتر VFS سفر کنند.

اثر انگشت های گرفته شده به صورت داوطلبانه باید برای یک برنامه جدید استفاده شود و یک دوره 59 ماهه جدید آغاز می شود.

-لطفا توجه داشته باشید که از 25 اکتبر 2021، محدودیت های ورود به دانمارک کاهش می یابد. شرط داشتن توجیحی قابل قبول برای ورود به دانمارک و آزمایش کووید قبل از ورود لغو خواهد شد.

-وقت سفارت برای درخواست ویزای بلند مدت و کوتاه مدت الزامی است. برای تأیید نهایی وقت سفارت خود، باید مبلغ 4،000،000 ریال پرداخت کنید. زمانی که در وقت تعیین شده در مرکز ما حضور داشته باشید و درخواست خود را در تاریخ و زمان تعیین شده نهایی کنید، این مبلغ به صورت کامل به حساب شما بازگردانده می شود. وقتهای نهایی شده لغو نمی شوند. متقاضی   می بایست در صورت عدم حضور یا عدم ثبت پرونده به هر دلیلی (نقص مداک،...)، وقت جدیدی را تعیین کند. با این حال، توجه داشته باشید که اجازه دارید وقت خود را دوبار و حداکثر تا 2 روز کاری قبل از تاریخ مقرر خود (با توجه به در دسترس بودن وقت خالی) ، بدون هزینه (در مجموع دو بار) جابجا کنید. هرگونه تغییر بیشتر در تاریخ یا عدم حضور در مرکز، به عنوان یک وقت جدید در نظر گرفته می شود، که در این صورت هزینه وقت جدید باید پرداخت شود و هیچ گونه عودتی انجام نمی پذیرد. متقاضیان نمی توانند بدون قرار قبلی معتبر تحت هیچ شرایطی وارد مرکز ویزا شوند.اگر بخشی از یک خانواده یا گروه هستید ، باید برای هر یک از اعضای خانواده یا گروه، وقت جداگانه درخواست کنید.

قرار ملاقات های بعد از ساعت 14:00 به عنوان قرار ملاقات پرایم تایم تلقی می شود و 40 یورو بیشتر از هزینه خدمات دریافت می شود.

به اطلاع ما رسیده است که برخی افراد یا نمایندگان/شرکت ها سعی می کنند وقت های خود را "بفروشند" ، وانمود می کنند که برای VFS Global کار می کنند یا از طرف VFS یا حتی سفارتخانه ها نماینده هستند. لطفاً توجه داشته باشید که آنها کلاهبردار هستند، غیرقانونی عمل می کنند و هیچ مجوزی از هیچکس ندارند. این عوامل برای VFS Global کار نمی کنند. لطفا طعمه چنین کلاهبرداران نشوید و پول و حتی اسناد گرانبهای خود را به آنها نسپارید. اگر با شما در این رابطه تماسی برقرار شد ، لطفاً فوراً آن را به ایمیل info.denmarkiran@vfshelpline.com گزارش دهید.

-توجه داشته باشید از تاریخ 01 جولای 2021 مصادف با 10 تیر 1400 هزینه خدمات VFS با افزایش قیمت به 29 یورو تغییر کرده است.این وجه همچنان باید به صورت نقدی پرداخت شود.

تعطیلات رسمی مرکز ویزای دانمارک در تهران در سال 1401-1402

11 دی 1402 دوشنبه سال نو میلادی
29 اسفند 1402 سه‌شنبه ملی شدن صنعت نفت
01 فروردین 1403 چهارشنبه نوروز
02 فروردین 1403 پنج‌شنبه نوروز
12 فروردین 1403 یکشنبه روز ملی جمهوری اسلامی
13 فروردین 1403 دوشنبه سیزده بدر
20 اردیبهشت 1403 پنج‌شنبه جشن معراج مسیح
30 اردیبهشت 1403 یکشنبه جشن روح مقدس
14 خرداد 1403 دوشنبه ارتحال امام خمینی
25 تیر 1403 دوشنبه تاسوعا
26 تیر 1403 سه‌شنبه عاشورا
04 شهریور 1403 یکشنبه اربعین
12 شهریور 1403 دوشنبه رحلت حضرت محمد (ص)
14 شهریور 1403 چهارشنبه شهادت امام رضا (ع)
22 شهریور 1403 پنج‌شنبه وفات امام حسن عسگری (ع)
15 آذر 1403 پنج‌شنبه وفات حضرت فاطمه (س)
04 دی 1403 سه‌شنبه شب کریسمس

ساعات کاری مرکز ویزای دانمارک در تهران

ساعات کاری

یکشنبه ها، سه شنبه ها و پنج شنبه ها

08:00 الی 14:00 – وقت های کوتاه مدت

ساعات کاری

دوشنبه ها و چهارشنبه ها

08:00 الی 14:00 – وقت های بلند مدت

تحویل پاسپورت

یکشنبه ها تا پنج شنبه ها

08:00  الی 14:00

نکات تکمیلی:

مرکز درخواست ویزای دانمارک دارای رمپ های دسترسی برای ویلچر است. توصیه می شود که متقاضیان دارای معلولیت یا نیازمند به کمک، شخصی را برای کمک به خود در طول فرآیند درخواست همراه بیاورند. در صورت لزوم آسانسورها نیز قابل دسترسی هستند. لطفاً توجه داشته باشید که همکاران ما برای کمک به متقاضیان با نیازهای خاص در دسترس خواهند بود.

مقررات امنیتی:

لطفا توجه داشته باشید که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط محدود به متقاضیان ویزا است. تنها موارد استثناء در این زمینه عبارتند از:

  • افراد زیر ۱۸ سال باید همراه یکی از والدین یا یک سرپرست باشند. والد یا سرپرست نمی‎تواند از کارکنان مرکز درخواست ویزا باشد.
  • سالمندان، متقاضیانی که از نظر پزشکی ضعیف یا معلول هستند و نیاز به کمک دارند تا درخواست‎های خود را ارائه دهند. متقاضیانی که در این دسته قرار می‎گیرند باید پس از ورود به مرکز درخواست ویزا، به کارمندان حفاظت اطلاع دهند.

آوردن تلفن همراه به مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید روی حالت سکوت یا لرزش قرار داده شود. قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا باید تلفن همراه روی این حالت‌ها گذاشته شود. تلفن‌هایی که این قابلیت تغییر حالت را ندارند را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا آورد.

تحت هیچ شرایطی عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا مجاز نیست. هنگامی که با کارکنان ما تعامل می‎کنید، تلفن‎های همراه باید کنار گذاشته شوند.

هر متقاضی مجاز است فقط یک ساک از نوع مخصوص داخل کابین هواپیما با اندازه 30x20x45 سانتی‌متر را به داخل مرکز بیاورد. کیف‎های بزرگتر را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در مکان دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی، آوردن لوازم زیر به مرکز درخواست ویزا مجاز نخواهند بود.

  • وسایل الکترونیکی یا لوازمی که با باتری کار می‎کنند مانند دوربین‎ها، تبلت‎ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، دیسک‎های فلاپی‎، لپ تاپ‎ها یا پخش کننده ‎های قابل حمل موسیقی، هارد دیسک‎، درایوهای قلمی/ یو اس ‎بی، دستگاه‎های جاسوسی، ضبط صوت ‎ها، یا دستگاه‎های دیگر که ممکن است عملکرد مرکز را مختل کنند
  • پاکت‎ نامه‎ ها یا بسته ‎های مهر و موم شده.
  • اقلام قابل اشتعال مانند کبریت‎/ فندک/ سیگار الکتریکی/ سوخت.
  • هر گونه اشیاء تیز مانند قیچی، چاقوهای قلمی یا سوهان ناخن.
  • اسلحه، اشیاء سلاح-مانند یا هر نوع مواد منفجره.
  • اقلام دیگر ممکن است به صلاحدید کارمندان امنیتی ممنوع باشند.

لطفاً توجه کنید: مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری اقلام ممنوعه نیست. متقاضیان باید قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، برای نگهداری این وسایل جای دیگری در نظر گرفته باشند.

کلیه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین‌های مداربسته هستند. تصاویر به منظور جلوگیری از وقوع جرم، شناسایی و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می‌شوند.

در راستای تأمین ایمنی و امنیت، این حق برای ما محفوظ است که ساک متقاضیان و مراجعه‌کنندگان را به صورت تصادفی بازرسی کنیم.

کارمندان ما این حق را دارند که بدون داشتن ترسی از قرار گرفتن در معرض سوء رفتار یا تهدید، کار خود را انجام دهند. ارعاب و تهدید یا کلمات و رفتار توهین آمیز نسبت به کارمندان تحت هیچ شرایطی قابل قبول نخواهد بود.

 

نکات عکس های ارائه شده:

مشخصات عکس

-عکس هایی که از خود اراده می دهید باید رنگی و از تاریخ عکسبرداری نباید بیشتر از 6 ماه گذشته باشد. همچنین عکس ها باید:

در یک پس زمینه روشن ساده (سفید یا مایل به سفید) گرفته شده به طوری که ویژگی های صورت قابل تشخیص و دارای کنتراست با پس زمینه باشند.

کیفیت واضح و با فوکوس روی صورت باشند.

چاپ شده روی کاغذ معمولی عکاسی باشند (چاپ دوربین).

تمام صورت و خنثی باشند. [بدون عینک آفتابی، کلاه یا سایر پوشش‌های سر، مگر اینکه متقاضی به دلیل اعتقادات مذهبی یا قومیتی خود از چنین وسایلی استفاده کند].

توجه: لطفا این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید. اگر عکس های ارائه شده این شرایط را برآورده نکنند، درخواست شما ناقص تلقی می شود. غرفه ای در مرکز درخواست برای عکسبرداری تعبیر شده است تا بتوانید عکس های خود را با اطمینان خاطر ارائه دهید.

تذکر:

مجدداً تأکید می‌گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. جهت کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت www.vfsglobal.com/Denmark/Iran  مراجعه فرمایید.

 

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.