مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم فرانسه به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می‌باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می‌گردد:

1 ـ برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای فرانسه به سایت https://visa.vfsglobal.com/irn/en/fra وارد شده و مطابق قسمت دوم Book an Appointment اقدام کنید. هنگام درخواست وقت ملاقات ارائه شماره ارجاع France -Visa الزامی است.
بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته متقاضیان 15 دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا 45 دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می‌باشند.

2 ـ انواع ویزای فرانسه که شرکت VFS Global مسئولیت تحویل مدارک آن را دارد عبارت‌اند از:

A. ویزای کوتاه‌مدت
• توریستی
• تجاری
• دیدار خانواده و دوستان
• تحصیل کمتر از 3 ماه
• تحقیقاتی کمتر از 3 ماه
• ازدواج با تبعه فرانسوی
• دیدار پدر و مادر با فرزند دارای تابعیت فرانسوی
• ترانزیت فرودگاهی

B. بلندمدت
• تحصیلی
• تحقیقاتی
• الحاق خانواده محصلین و دانشجویان (همسر و فرزند زیر 18 سال)
• الحاق خانواده محققین (همسر و فرزند زیر 18 سال)

نکته: فرم تقاضای ویزا در سایت https://france-visas.gouv.fr پس از ایجاد یک حساب کاربری، آنلاین باید پر شود.

3 ـ رزرو هتل و بلیت و بیمه سفر دارای تاریخ‌های برابر و پوشش‌دهنده هم باید باشند.
قابل‌ذکر است بیمه مسافرتی باید با پوشش حداقل سی هزار یورو برای زمان ویزای درخواستی اعتبار داشته باشند. جهت درخواست ویزای مکرر، داشتن بیمه‌ای که حداقل مدت اقامت اول را پوشش دهد الزامی است.

4 ـ ترجمه‌های انگلیسی حداکثر شش ماه اعتبار دارند.

5 ـ برگه‌ها و فتوکپی‌های تحویلی همگی باید در سایز A4 باشد. برگه‌های کوچک‌تر قابل‌پذیرش نیستند. تمامی کپی‌ها به‌صورت یکرو و بدون منگنه باشند.

6 ـ ترجمه مدارک فارسی برای ویزای کوتاه‌مدت می‌تواند به فرانسه یا انگلیسی باشد ولی ترجمه ویزای بلندمدت فقط باید به فرانسه باشد و مهر مترجم جهت ترجمه‌ها کافی است و نیاز به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.

7 ـ نامه تمکن مالی و ریز گردش سه ماه بانک نهایتاً 7 روز قبل از روز وقت صادرشده باشد.

8 ـ دعوت‌نامه باید توسط میزبان در شهرداری شهر مربوطه صادر شود. دارای مشخصات و امضای دعوت‌کننده و مشخصات دعوت شونده باشد. ارائه مدارک شناسایی دعوت‌کننده ضروری است. درصورتی‌که دعوت‌کننده تبعه فرانسه می‌باشد باید کارت شهروندی یا پاسپورت فرانسوی ارائه شود. درصورتی‌که دعوت‌کننده دارای اقامت آن کشور است باید فتوکپی کارت اقامت که به مقدار ویزای درخواستی اعتبار داشته باشد به همراه فتوکپی پاسپورت غیر فرانسوی را ارائه کند. همچنین لازم است اصل و کپی دعوت‌نامه به مرکز ویزا تحویل گردد.

9 ـ در صورت خروج فرزندان زیر 18 سال به‌تنهایی یا همراه یکی از والدین حتماً از سوی پدر و مادر اجازه خروج از کشور به همراه ترجمه آن الزامی می‌باشد.

10 ـ پاسپورت متقاضی باید دارای 90 روز اعتبار از تاریخ بازگشت به ایران داشته باشد.

11 ـ رزرو بلیت و هتل از روز حضور در VFS باید حداقل برای 15 روز کاری بعد باشد.

12 ـ حضور کودک زیر 12 سال الزامی نیست.

13 ـ کپی از بیمه مسافرتی، صفحه اول پاسپورت و همچنین کپی ویزاهای شنگن، کانادا، آمریکا، انگلیس، استرالیا الزامی می‌باشد. (ویزاهای بعد از سال 2000 میلادی)

14 ـ بیمه مسافرتی حتماً ممهور به مهر بیمه شرکت مربوطه باشد.
شایان‌ذکر است اگر بیمه به‌صورت الکترونیکی صادرشده است تنها در صورتی نیازی به مهر ندارد که توضیحات لازم مبنی بر معتبر بودن بیمه‌نامه بدون مهر و امضاء در بخش توضیحات درج شده باشد.

۱۵ ـ هزینه‌های درخواست ویزا به ترتیب زیر می‌باشد:
• کوتاه‌مدت: 120 یورو که عبارت است از ۸۰ یورو هزینه ویزا و 40 یورو هزینه خدمات مرکز درخواست ویزا. هزینه ویزا متقاضیان ویزای کوتاه‌مدت تحقیقاتی با

Convention d’accueil صفر و 40 یورو هزینه VFS می‌باشد.
• بلندمدت تحصیلی (Campus France): هزینه 90 یورو که عبارت است از ۵۰ یورو هزینه ویزا و 40 یورو هزینه خدمات مرکز درخواست ویزا.
• بلندمدت تحقیقاتی با Convention: هزینه درخواست ویزا صفر و هزینه VFS 25 یورو می‌باشد.
• خانواده متقاضیان درخواست ویزای بلندمدت تحقیقاتی و دانشجویی 139 یورو می‌باشد که به تفکیک، هزینه ویزا ۹۹ و هزینه مرکز درخواست ویزا 40 یورو می‌باشد.

نکته ۱: هزینه ویزای کوتاه‌مدت افراد بین ۶-۱۲ سال، ۴۰ یورو و زیر ۶ سال صفر یورو جهت سفارت و برای هر دو دسته 40 یورو جهت VFS دریافت می‌شود.
نکته ۲: افرادی که هزینه ویزای آن‌ها صفر می‌باشد، معاف از پرداخت هزینه مرکز درخواست ویزا نمی‌باشند و 40 یورو را پرداخت می‌نمایند.

نکته ۳: عکس متقاضیان الزاماً باید ۷۵% چهره با زمینه سفید و حداکثر در ۶ ماه گذشته تهیه شده باشد.

نکته ۴: متقاضیانی که همسرشان پاسپورت انگلستان و یا اتحادیه اروپا را دارند،‌ برای آنکه هزینه درخواستشان صفر گردد (هزینه سفارت و VFS)می‌بایست پاسپورت همسرشان را نیز ارائه دهند.

تذکرات مهم:

از اول ژانویه 2022، کلیه متقاضیانی که از سال 2018 به بعد ویزای شینگن را از طریق سفارت فرانسه در ایران دریافت کرده اند، از ثبت بایومتریک برای درخواست ویزای کوتاه مدت (ویزای شینگن) معاف هستند. متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که یک کپی از ویزای خود در پرونده آنها ارائه شده باشد. لطفاً توجه داشته باشید که این معافیت در صورتی که ویزای شینگن توسط یک کشور شینگن دیگر صادر شده باشد اعمال نمی شود.

متقاضیان معاف از بایومتریک می توانند یک فرد مجاز را برای ارسال درخواست از طرف خود معرفی کنند. متقاضیان باید یک نامه مجوز به نام شخصی که مجاز شده است صادر کنند. برای دانلود مجوز نامه اینجا را کلیک کنید.

لطفا توجه داشته باشید که با وجود معافیت بایومتریک، گرفتن وقت برای ارسال درخواست به VFS الزامی است.

-پیش از گرفتن وقت ثبت درخواست، از شما دعوت می شود که به وب سایت رسمی FRANCE-VISAS مراجعه کنید.

ابتدا بر روی "١. آیا به ویزا احتیاج دارید؟ " کلیک کنید. و در صورت نیاز، لیستی از مدارک مورد نیاز و هزینه ویزا را که باید پرداخت شود دریافت کنید. اطلاعات اضافی در بخش های "اطلاعات عمومی" (که شامل "دستورالعمل ها") ، "ورود به فرانسه برای ..." ، "ورود شما به فرانسه" ، "سؤالات متداول" (بالای صفحه اصلی) یا پیوندها در پایین صفحه موجود می باشند.

-در وبسایت  FRANCE-VISAS، به قسمت "٢. درخواست خود را شروع کنید" مراجعه کرده، حساب کاربری خود را بسازید و به سوال های هر مرحله پاسخ دهید (فرم درخواست شما به صورت اتوماتیک تکمیل و آماده چاپ خواهد شد.)

پس از پایان مرحله تکمیل فرم درخواست، در وبسایت France-Visas  اطلاعات مربوط به چگونگی درخواست وقت را مطالعه کنید.

-پس از آماده شدن مدارک، برای ثبت انگشت نگاری و عکس در مرکز درخواست ویزا، می بایست وقت سفارت بگیرید.

پس از ثبت نهایی وقت سفارت، یک ایمیل تاییدیه به همراه نامه وقتتان دریافت خواهید کرد.

اگرخانواده یا گروه هستید، می بایست برای هر فرد وقت جدا بگیرید.

-پس از آنکه فرم درخواست ویزا را پر کردید به نکات زیر توجه کنید؛
در صورت درخواست هر کدام از ویزاهای زیر باید با سفارت فرانسه در ایران تماس بگیرید:

 • ویزای بلند مدت (ویزای پیوستن به خانواده ، ویزای بازدید کننده ، ویزای شغلی و غیره)
 • ویزای بازگشت
 • گذرنامه های دیپلماتیک و خدماتی

لطفا با ارسال ایمیل به visas.teheran@diplomatie.gouv.fr با سفارت تماس بگیرید

Campus France

اگر متقاضیان ویزاهای زیر هستید باید با مرکز Campus France در ایران تماس بگیرید:

 • ویزای دانشجویی (اقامت کوتاه و بلند مدت)
 • ویزای تحقیقاتی و علمی ، با Convention d'Accueil(اقامت کوتاه و بلند مدت)
 • خانواده دانشجو/ محقق (همسر و فرزندان)

لطفا به https://www.iran.campusfrance.org  مراجعه کنید

توجه: وقت سفارت برای کلیه متقاضیان الزامی است. برای تأیید وقت خود باید مبلغ 2،000،000 ریال آنلاین پرداخت کنید. در صورتی که در تاریخ و ساعت وقت خود به مرکز ما مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید، این مبلغ به طور کامل به شما پس داده می شود.

پس از نهایی کردن وقت سفارت، امکان لغو کردن آن نیست. در صورت عدم حضور، یا ناقص بودن مدارک، یا عدم ثبت پرونده به هر دلیلی، متقاضی می بایست وقت جدید درخواست کند. لازم به ذکر است که شما می توانید وقت سفارت خود را دو بار و حداکثر دو روز کاری قبل از وقت تعیین شده (در صورت موجود بودن وقت های خالی)، بدون هزینه تغییر دهید. هرگونه تغییر بیشتر در تاریخ یا عدم حضور، به عنوان وقت سفارت جدید در نظر گرفته می شود، که در این صورت هزینه وقت می بایست مجدد پرداخت شود و مبلغ پرداختی قبلی قابل بازگشت نیست. متقاضیان نمی توانند بدون وقت سفارت معتبر وارد مرکز ویزا شوند.

قرار ملاقات های بعد از ساعت 15:00 به عنوان قرار ملاقات پرایم تایم تلقی می شود و 40 یورو بیشتر از هزینه خدمات دریافت می شود.

توجه: در صورت انتخاب نوع ویزای اشتباه هنگام ثبت وقت سفارت، یا واجد شرایط نبودن برای ویزاهای استثنای مجاز، پرونده شما در مرکز VFS Global پذیرفته نخواهد شد. در این صورت، مبلغ پرداختی آنلاین بازپرداخت نمی شود.

هنگام درخواست وقت خود ممکن است مجبور شوید یک نوع ویزا را انتخاب کنید. برای انتخاب گزینه صحیح ، این صفحه را با دقت بخوانید.

به دنبال دستورالعمل های مقامات فرانسه برای مبارزه با بهانه های دروغین برای رزرو وقت، مرکز درخواست ویزا VFS در صورت عدم تطابق نوع ویزای درخواستی با نوع ویزای انتخابی در وقت سفارت ثبت شده، پرونده شما در VFS پذیرفته نخواهد شد.

-در صورت میسر نبودن پرداخت آنلاین، شما می بایست علاوه بر هزینه های ویزا، هزینه ی خدمات VFS را نیز به صورت نقدی در مرکز درخواست در روز وقت سفارت خود پرداخت کنید.

 1. هزینه خدمات
  • هزینه خدمات VFS به ازای هر پرونده ٤٠ یورو می باشد.
  • مبلغ ذکر شده فقط در وجه نقد و به یورو می باشد.
  • واحد پول کشور (ریال)، و همچنین دیگر ارزها (دلار،غیره...) قابل پذیرش نیستند.
  • تحویل گذرنامه از طریق ارسال پستی برای تمامی پرونده ها الزامی است و برای تهران در هزینه خدمات لحاظ می باشد. برای خارج از تهران، مبلغ ٥.٥ یورو اخذ می گردد.
 2. هزینه ویزا
  • هزینه ویزا در لیست مدارک همراه فرم درخواست آنلاین و در وبسایت FRANCE-VISAS (https://france-visas.gouv.fr/) ذکر شده است.

 

دسته بندی

نرخ کامل نرخ کاهش یافته

معاف از هزینه ها

ویزای شنگن و

 ویزای ترانزیت فرودگاهی

80 یورو 40 یورو

(کودکان بین 6 تا 12 سال)

کودکان زیر 6 سال, همسر خارجی تبعه فرانسوی و اعضای خارجی خانواده های اتباع سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس.

موارد دیگر: رجوع شود به اطلاعات مربوط به کشورهای دیگر

ویزای کوتاه مدت برای گوادلوپ، گویان فرانسه، مارتینیک، ریونیون، سنت مارتین و سن بارتلمی

60 یورو 35 یورو

(کودکان بین 6 تا 12 سال)

کودکان زیر 6 سال, همسر خارجی تبعه فرانسوی و اعضای خارجی خانواده های اتباع سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس.

موارد دیگر: رجوع شود به اطلاعات مربوط به کشورهای دیگر

ویزای بلند مدت

99 یورو 50 یورو¹

همسر خارجی تبعه فرانسوی

موارد دیگر: رجوع شود به اطلاعات مربوط به کشورهای دیگر

فرزند خوانده

15 یورو² --

--

ویزای کوتاه مدت برای کالدونیای جدید، پلینزی فرانسه، والیس و فوتونا، سنت پیر و میکلون، مایوت و سرزمین‌های جنوبی و قطب جنوب فرانسه

9 یورو --

همسر خارجی تبعه فرانسوی و اعضای خارجی خانواده های اتباع سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس.

موارد دیگر: رجوع شود به اطلاعات مربوط به کشورهای دیگر

¹- نرخ کاهش یافته برای دانشجویانی که درخواست آنها توسط مرکز مطالعات در فرانسه در نظر گرفته شده است.

²- 15 یورو زمانی که پذیرنده (یا یکی از پذیرندگان زوج های دوتابعیتی) یک تبعه فرانسوی باشد. این هزینه برای فرانسه اعمال می شود

سرزمین های اروپایی و غیر اروپایی؛ 99 یورو در صورتی که پذیرنده تبعه فرانسه نباشد.

 • هزینه ویزا باید در وجه یورو در مرکز VFS پرداخت گردد.
 • نوع پرداخت: نقدی

-بعد از تکمیل کردن مدارک خود و رزرو وقت به مرکز درخواست ویزا مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهید.

-هنگامی که گذرنامه شما به مرکز درخواست ویزا بازگردد، پیامک دریافت خواهید کرد.

شما همچنین می توانید روند پرونده خود را در هر مرحله به صورت آنلاین از وبسایت France-Visas website (مرحله ٤. پیگیری درخواست) دنبال کنید.

برای استفاده از این خدمات، شماره پرونده، که بر روی رسید صادر شده در مرکز درخواست ویزا موجود می باشد و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

-پس از دریافت پاکت حاوی گذرنامه شما از کنسولگری سفارت فرانسه، VFS Global آن را از طریق شرکت پستی تایید شده برای شما ارسال می کند.

-مرکز درخواست ویزای VFS در تهران دارای خدمات جانبی برای رفاه حال مراجعین بر اساس جدول زیر می باشد:

نوع خدمات

هزینه

توضیحات

سالن وی آی پی(VIP)

60 یورو

برای خدمات شخصی تر در مرکز، می توانید دسترسی به سالن Premium ما را خریداری کنید. شما همچنین می توانید این سرویس را در طول بازدید خود از ما در هر زمان معین، صرفاً با اطلاع رسانی به یکی از کارکنان، خریداری کنید.

این سرویس شامل:

دسترسی مستقیم به پیشخوان خدمات Premium که در آن کارکنان ما اسناد ارائه شده را تأیید می کنند و در یک مکان واحد پرداخت می کنند

نوشیدنی های سرد و گرم در اختیار شماست

یک عضو تیم اختصاصی که در طول فرآیند ارسال کمک می کند

فتوکپی، چاپ و پیامک - خدمات پیک و عکاسی بسته به مرکز درخواست ویزای VFS قابل ارائه است.

امکان ارسال مدارک مفقود قبل از ساعت 16 همان روز

این سرویس حق دریافت ویزا یا پردازش سریعتر درخواست ویزا شما را تضمین نمی کند. استفاده از سرویس Premium Lounge موفقیت درخواست ویزای شما را تضمین نمی کند یا بر استاندارد خدمات تأثیر نمی گذارد.

کمک در پر کردن فرم

15 یورو

درخواست برای ویزا می‌تواند فرآیند پیچیده‌ای باشد، بخصوص اگر بار اول است که درخواست می‌دهید. تیم ما به شما در تکمیل فرم درخواست ویزا کمک خواهد کرد.

اعضای ما سؤالات را برای‌تان می‌خوانند و پاسخ‌هایتان را ثبت می‌کنند. شما همچنین باید برای ارائه درخواست به تمام سوالات موجود در فرم پاسخ دهید. اعضای تیم ما نمی‌توانند سؤالات را به جای شما پاسخ دهند یا پاسخ‌ها را بر اساس فرضیات پر کنند.

خدمات عکس برداری

9.9 یورو

از درخواست خود با عکسهای شخصی با کیفیت بالا پشتیبانی کنید.

آیا می خواهید اطمینان حاصل کنید که عکس های شما استانداردهای لازم را دارند یا فراموش کرده اید که تصویری از خودتان بیاورید؟ نگران نباشید!

کارکنان دوستانه ما در هنگام بازدید از مرکز درخواست ویزا برای اطمینان از داشتن عکسی مطابق با استانداردهای کیفیت مورد نیاز برای ارسال ویزا ، برای عکاسی از شما در دسترس هستند. سریع ، مقرون به صرفه و آسان، کارکنان ما می توانند همه کارها را برای شما انجام دهند.

خدمات فتوکپی

0.5 یورو

با استفاده از خدمات فتوکپی ما، در وقت خود صرفه جویی کرده و از اسناد مهم و با ارزش خود محافظت کنید.

کیفیت اسناد فتوکپی شما برای درخواست شما بسیار مهم است و با خدمات فتوکپی ما، می توانید مطمئن باشید که مدارک شما برای درخواست ویزا آماده است.

با استفاده از دستگاه های فتوکپی پرقدرت و سریع و کاغذ با کیفیت در مراکز درخواست ویزا می توانیم خدمات سریع ، آسان و مقرون به صرفه به شما ارائه دهیم

خدمات پست خارج از تهران

5.5 یورو

گذرنامه ی شما در حال حاضر فقط از طریق پست به شما ارسال می گردد. اگر محل سکونت شما خارج از تهران می باشد، هزینه 5.5 یورو به هزینه ی خدمات اضافه خواهد شد.

ساعات کاری مرکز درخواست ویزای فرانسه در تهران طبق جدول زیر می باشد:

روزهای کاری

ساعات کاری

یکشنبه تا پنج شنبه

7:30 الی 17:00

روزهای تعطیل مرکز درخواست ویزای فرانسه در سال 1401-1402

یکشنبه

11 دی 1401 سال نو میلادی
سه شنبه  1 فروردین 1402

نوروز

چهارشنبه

 2 فروردین 1402 نوروز
پنج شنبه 3 فروردین 1402

نوروز

یکشنبه

 13 فروردین 1402  روز طبیعت
یکشنبه  20 فروردین 1402

 عید پاک

چهارشنبه

 23 فروردین 1402  شهادت امام علی (ع)
یکشنبه  03 اردیبهشت 1402

 عید فطر

دوشنبه

 11 اردیبهشت 1402 روز کارگر

سه شنبه

 26 اردیبهشت 1402  شهادت امام صادق (ع)

پنجشنبه

28 اردیبهشت 1402 معراج حضرت مسیح
یکشنبه 14 خرداد 1402

رحلت امام خمینی (ره)

دوشنبه

 15 خرداد 1402 قیام 15 خرداد
چهارشنبه  04 مرداد 1402

 تاسوعا

پنج شنبه

 05 مرداد 1402  عاشورا

چهارشنبه

15 شهریور 1402

اربعین

پنج شنبه 23 شهریور 1402

رحلت رسول اکرم (ص)

یکشنبه

2 مهر 1402 شهادت امام حسن (ع)

سه شنبه

11 مهر 1402

ولادت رسول اکرم (ص)

دوشنبه 4 دی 1402

کریسمس

نکات تکمیلی:

مرکز درخواست ویزای فرانسه دارای رمپ های دسترسی برای ویلچر است. توصیه می شود که متقاضیان دارای معلولیت یا نیازمند به کمک، شخصی را برای کمک به خود در طول فرآیند درخواست همراه بیاورند. در صورت لزوم آسانسورها نیز قابل دسترسی هستند. لطفاً توجه داشته باشید که همکاران ما برای کمک به متقاضیان با نیازهای خاص در دسترس خواهند بود.

مقررات امنیتی:

لطفا توجه داشته باشید که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط محدود به متقاضیان ویزا است. تنها موارد استثناء در این زمینه عبارتند از:

 • افراد زیر ۱۸ سال باید همراه یکی از والدین یا یک سرپرست باشند. والد یا سرپرست نمی‎تواند از کارکنان مرکز درخواست ویزا باشد.
 • سالمندان، متقاضیانی که از نظر پزشکی ضعیف یا معلول هستند و نیاز به کمک دارند تا درخواست‎های خود را ارائه دهند. متقاضیانی که در این دسته قرار می‎گیرند باید پس از ورود به مرکز درخواست ویزا، به کارمندان حفاظت اطلاع دهند.

آوردن تلفن همراه به مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید روی حالت سکوت یا لرزش قرار داده شود. قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا باید تلفن همراه روی این حالت‌ها گذاشته شود. تلفن‌هایی که این قابلیت تغییر حالت را ندارند را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا آورد.

تحت هیچ شرایطی عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا مجاز نیست. هنگامی که با کارکنان ما تعامل می‎کنید، تلفن‎های همراه باید کنار گذاشته شوند.

هر متقاضی مجاز است فقط یک ساک از نوع مخصوص داخل کابین هواپیما با اندازه 30x20x45 سانتی‌متر را به داخل مرکز بیاورد. کیف‎های بزرگتر را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در مکان دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی، آوردن لوازم زیر به مرکز درخواست ویزا مجاز نخواهند بود.

 • وسایل الکترونیکی یا لوازمی که با باتری کار می‎کنند مانند دوربین‎ها، تبلت‎ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، دیسک‎های فلاپی‎، لپ تاپ‎ها یا پخش کننده‎های قابل حمل موسیقی، هارد دیسک‎، درایوهای قلمی/ یو اس ‎بی، دستگاه‎های جاسوسی، ضبط صوت‎ها، یا دستگاه‎های دیگر که ممکن است عملکرد مرکز را مختل کنند
 • پاکت‎نامه‎ها یا بسته‎های مهر و موم شده.
 • اقلام قابل اشتعال مانند کبریت‎/ فندک/ سیگار الکتریکی/ سوخت.
 • هر گونه اشیاء تیز مانند قیچی، چاقوهای قلمی یا سوهان ناخن.
 • اسلحه، اشیاء سلاح-مانند یا هر نوع مواد منفجره.
 • اقلام دیگر ممکن است به صلاحدید کارمندان امنیتی ممنوع باشند.

لطفاً توجه کنید: مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری اقلام ممنوعه نیست. متقاضیان باید قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، برای نگهداری این وسایل جای دیگری در نظر گرفته باشند.

کلیه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین‌های مداربسته هستند. تصاویر به منظور جلوگیری از وقوع جرم، شناسایی و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می‌شوند.

در راستای تأمین ایمنی و امنیت، این حق برای ما محفوظ است که ساک متقاضیان و مراجعه‌کنندگان را به صورت تصادفی بازرسی کنیم.

کارمندان ما این حق را دارند که بدون داشتن ترسی از قرار گرفتن در معرض سوء رفتار یا تهدید، کار خود را انجام دهند. ارعاب و تهدید یا کلمات و رفتار توهین آمیز نسبت به کارمندان تحت هیچ شرایطی قابل قبول نخواهد بود.

نکات عکس های ارائه شده:

مشخصات عکس

-عکس هایی که از خود اراده می دهید باید رنگی و از تاریخ عکسبرداری نباید بیشتر از 6 ماه گذشته باشد. همچنین عکس ها باید:

در یک پس زمینه روشن ساده (سفید یا مایل به سفید) گرفته شده به طوری که ویژگی های صورت قابل تشخیص و دارای کنتراست با پس زمینه باشند.

کیفیت واضح و با فوکوس روی صورت باشند.

چاپ شده روی کاغذ معمولی عکاسی باشند (چاپ دوربین).

تمام صورت و خنثی باشند. [بدون عینک آفتابی، کلاه یا سایر پوشش‌های سر، مگر اینکه متقاضی به دلیل اعتقادات مذهبی یا قومیتی خود از چنین وسایلی استفاده کند].

توجه: لطفا این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید. اگر عکس های ارائه شده این شرایط را برآورده نکنند، درخواست شما ناقص تلقی می شود. غرفه ای در مرکز درخواست برای عکسبرداری تعبیر شده است تا بتوانید عکس های خود را با اطمینان خاطر ارائه دهید.

تذکر:
مجدداً تأکید می‌گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت بالا مراجعه فرمایید.

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.