مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم مجارستان به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می‌باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می‌گردد:

۱ ـ برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای مجارستان به سایت https://visa.vfsglobal.com/irn/en/hun وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش Schedule an Appointment اقدام کنیدـ
• بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته متقاضیان ۱۵ دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا ۴۵ دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می‌باشند.
۲ ـ مدارک مورد نیاز با توجه به هر نوع درخواست ویزا اعم از توریستی، دیدار خانواده و … متفاوت است که در قسمت Required Documents سایت مربوطه قابل مشاهده است.
۳ ـ رزرو هتل و بلیت و بیمه سفر دارای تاریخ‌های برابر و پوشش‌دهنده هم باید باشند.
قابل‌ذکر است بیمه مسافرتی باید با پوشش حداقل سی هزار یورو برای زمان ویزای درخواستی اعتبار داشته باشند. لازمه درخواست ویزای مکرر داشتن بیمه‌ای است که مدت اقامت را پوشش دهد.
۴ ـ برای صدور ویزا از زمان حضور در vfs تا روز پرواز حداقل ۲۲ روز کاری زمان لازم است.
۵ ـ بیمه سفر باید پوشش‌دهنده مدت‌زمان سفر و دارای حداقل ۳۰٫۰۰۰ اعتبار و مطابق با درخواست مراجعه‌کننده باشد؛ یعنی اگر فردی درخواست ویزای multiple دارد، بیمه باید multiple و حداقل پوشاننده سفر اول فرد باشد.
۶ ـ ترجمه‌های انگلیسی حداکثر یک سال اعتبار دارند.

توجه: لازم است از تمامی صفحات انگلیسی ترجمه‌شده کپی در برگه‌های A4 ارائه گردد.
۷ ـ در هنگام مراجعه خانوادگی سرپرست خانواده برای اعضای دیگر که شغلی ندارند یا تحت سرپرستی فرد هستند باید یک کپی از تمامی مدارک شغلی، ریز گردش مالی و سندها تهیه کند.
۸ ـ برای دیدار خانواده (برادر و خواهر) دعوت‌نامه رسمی از اداره مهاجرت مجارستان الزامی است. (برای دانشجویان مقیم مجارستان، خواهر و برادر زیر ۱۸ سال نیازی به دعوت‌نامه ندارند.)
۹ ـ برای دیدار دانشجو ارائه کارت اقامت، آدرس کارت، اجاره‌نامه و برای اقامت در محل زندگی دانشجو اجازه‌نامه از صاحب‌خانه الزامی است.
نکات کلیدی:

استفاده از خدمات پیک برای بازگرداندن پاسپورت (ها) تا اطلاع ثانوی الزامی است. این اقدام برای کاهش مراجعه حضوری افراد به مرکز درخواست ویزا و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

طبق دستورالعمل جدید سفارت،درخواست های ویزا تنها در صورتی پذیرفته می شود که تمام مدارک کامل باشد.

توجه: قرار ملاقات برای همه درخواست ها الزامی است. متقاضیان تحت هیچ شرایطی نمی توانند بدون قرار قبلی معتبر وارد مرکز درخواست ویزا شوند.

برای تایید قرار ملاقات خود، باید مبلغی معادل 2,000,000 ریال را بپردازید که پس از تکمیل قرار ملاقات و ارسال معتبر درخواست خود، به طور کامل بازگردانده خواهد شد. در صورتی که قرار ملاقات تحت دسته بندی اشتباه ویزا رزرو شده باشد، درخواست پذیرفته نخواهد شد و مبلغ رزرو برگشت داده نخواهد شد.

قرار ملاقات پس از رزرو قابل لغو نیست. با این حال، شما مجاز هستید که قرار ملاقات خود را دو بار بدون هزینه اضافی و حداکثر تا 2 روز کاری قبل از تاریخ برنامه ریزی شده خود (مشروط به در دسترس بودن قرار ملاقات) تغییر دهید. متقاضی باید در صورت هرگونه تغییر زمان اضافی، عدم حضور یا ناقص بودن/در دسترس نبودن مدارک ارسالی به هر دلیلی در تاریخ تعیین شده، قرار ملاقات جدیدی را تعیین کند. در اینصورت هزینه رزرو وقت جدیدی باید پرداخت شود.

قرار ملاقات بعد از ساعت 14:00 به عنوان قرار ملاقات ممتاز تلقی می شود و 40 یورو بیشتر از هزینه خدمات دریافت می شود.

ساعات کاری مرکز درخواست ویزای مجارستان در تهران

8:00 الی 17:00

ساعات پذیرش

8:00 الی 13:00

یکشنبه ها

دریافت پاسپورت

تعطیلات رسمی مرکز درخواست ویزای مجارستان در تهران 1400-1401

تاریخ

روز

مناسبت

11 دی

یکشنبه

سال نو میلادی

16 دی

پنج شنبه

رحلت حضرت فاطمه(س)

22 بهمن

جمعه

روز پیروزی انقلاب اسلامی

26 بهمن

سه شنبه

ولادت امام علی(ع)

10 اسفند

سه شنبه

مبعث رسول اکرم(ص)

23 اسفند

دوشنبه

تعطیل

24 اسفند

سه شنبه

روز ملی مجارستان

27 اسفند

جمعه

ولادت حضرت مهدی(ع)

29 اسفند

یکشنبه

روز ملی شدن صنعت نفت

1 فروردین- 4 فروردین

چهارشنبه-یکشنبه

نوروز

6 فروردین

شنبه

تعطیل

12 فروردین

جمعه

روز جمهوری اسلامی ایران

13 فروردین

یکشنبه

روز طبیعت/13 بدر

26 فروردین – 29 فروردین

جمعه – دوشنبه

عید پاک

3 اردیبهشت

شنبه

رحلت امام علی(ع)

11 اردیبهشت

یکشنبه

روز کارگر

12 اردیبهشت

دوشنبه

عید فطر

13 اردیبهشت

سه شنبه

عید فطر

14 خرداد

شنبه

رحلت امام خمینی

15 خرداد

یکشنبه

قیام 15 خرداد

16 خرداد

دوشنبه

عید پنتاکوت

19 تیر

شنبه

عید قربان

27 تیر

دوشنبه

عید قدیر

16 مرداد

یکشنبه

تاسوعا

17 مرداد

دوشنبه

عاشورا

29 مرداد

شنبه

روز ملی مجارستان

26 شهریور

شنبه

اربعین

3 مهر

یکشنبه

رحلت حضرت رسول اکرم(ص)

5 مهر

سه شنبه

رحلت امام رضا(ع)

13 مهر

چهارشنبه

رحلت امام حسن عسگری(ع)

22 مهر

جمعه

ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)

23 مهر

شنبه

تعطیل

1 آبان

یکشنبه

روز ملی مجارستان

9 آبان

دوشنبه

تعطیل

10 آبان

سه شنبه

عید مقدسان

20 آذر

شنبه

تعطیل

3 دی

یکشنبه

عید شب مقدس

4 دی- 5 دی

یکشنبه-دوشنبه

کریسمس

هزینه های خدمات درخواست و ویزا به صورت جدول زیر می باشد:

هزینه ها

مقدار

ملاحظات

هزینه ویزا

80 یورو

برای هر درخواست

فرزندان بین 6 تا 12 سال

40 یورو

برای هر درخواست

تبعه های روسیه, آلبانی, اوکراین, مالدیو,صربستان, منتنگرو, مقدونیه، بوسنی و هرزگووین

80 یورو

برای هر درخواست

هزینه خدمات

30 یورو

برای هر درخواست

  • هزینه های ویزا همگی باید به یورو و به صورت نقدی پرداخت شود. لطفا درنظر داشته باشید که اسکناس ها بدون پارگی و هرگونه مشکلی باشند.
  • همه ی هزینه ها غیرقابل استرداد هستند.

نکات تکمیلی:

مرکز درخواست ویزای مجارستان دارای رمپ های دسترسی برای ویلچر است. توصیه می شود که متقاضیان دارای معلولیت یا نیازمند به کمک، شخصی را برای کمک به خود در طول فرآیند درخواست همراه بیاورند. در صورت لزوم آسانسورها نیز قابل دسترسی هستند. لطفاً توجه داشته باشید که همکاران ما برای کمک به متقاضیان با نیازهای خاص در دسترس خواهند بود.

مقررات امنیتی:

لطفا توجه داشته باشید که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط محدود به متقاضیان ویزا است. تنها موارد استثناء در این زمینه عبارتند از:

  • افراد زیر ۱۸ سال باید همراه یکی از والدین یا یک سرپرست باشند. والد یا سرپرست نمی‎تواند از کارکنان مرکز درخواست ویزا باشد.
  • سالمندان، متقاضیانی که از نظر پزشکی ضعیف یا معلول هستند و نیاز به کمک دارند تا درخواست‎های خود را ارائه دهند. متقاضیانی که در این دسته قرار می‎گیرند باید پس از ورود به مرکز درخواست ویزا، به کارمندان حفاظت اطلاع دهند.

آوردن تلفن همراه به مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید روی حالت سکوت یا لرزش قرار داده شود. قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا باید تلفن همراه روی این حالت‌ها گذاشته شود. تلفن‌هایی که این قابلیت تغییر حالت را ندارند را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا آورد.

تحت هیچ شرایطی عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا مجاز نیست. هنگامی که با کارکنان ما تعامل می‎کنید، تلفن‎های همراه باید کنار گذاشته شوند.

هر متقاضی مجاز است فقط یک ساک از نوع مخصوص داخل کابین هواپیما با اندازه 30x20x45 سانتی‌متر را به داخل مرکز بیاورد. کیف‎های بزرگتر را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در مکان دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی، آوردن لوازم زیر به مرکز درخواست ویزا مجاز نخواهند بود.

  • وسایل الکترونیکی یا لوازمی که با باتری کار می‎کنند مانند دوربین‎ها، تبلت‎ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، دیسک‎های فلاپی‎، لپ تاپ‎ها یا پخش کننده‎های قابل حمل موسیقی، هارد دیسک‎، درایوهای قلمی/ یو اس ‎بی، دستگاه‎های جاسوسی، ضبط صوت‎ها، یا دستگاه‎های دیگر که ممکن است عملکرد مرکز را مختل کنند
  • پاکت‎نامه‎ها یا بسته‎های مهر و موم شده.
  • اقلام قابل اشتعال مانند کبریت‎/ فندک/ سیگار الکتریکی/ سوخت.
  • هر گونه اشیاء تیز مانند قیچی، چاقوهای قلمی یا سوهان ناخن.
  • اسلحه، اشیاء سلاح-مانند یا هر نوع مواد منفجره.
  • اقلام دیگر ممکن است به صلاحدید کارمندان امنیتی ممنوع باشند.

لطفاً توجه کنید: مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری اقلام ممنوعه نیست. متقاضیان باید قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، برای نگهداری این وسایل جای دیگری در نظر گرفته باشند.

کلیه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین‌های مداربسته هستند. تصاویر به منظور جلوگیری از وقوع جرم، شناسایی و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می‌شوند.

در راستای تأمین ایمنی و امنیت، این حق برای ما محفوظ است که ساک متقاضیان و مراجعه‌کنندگان را به صورت تصادفی بازرسی کنیم.

کارمندان ما این حق را دارند که بدون داشتن ترسی از قرار گرفتن در معرض سوء رفتار یا تهدید، کار خود را انجام دهند. ارعاب و تهدید یا کلمات و رفتار توهین آمیز نسبت به کارمندان تحت هیچ شرایطی قابل قبول نخواهد بود.

نکات عکس های ارائه شده:

مشخصات عکس

-عکس هایی که از خود اراده می دهید باید رنگی و از تاریخ عکسبرداری نباید بیشتر از 6 ماه گذشته باشد. همچنین عکس ها باید:

در یک پس زمینه روشن ساده (سفید یا مایل به سفید) گرفته شده به طوری که ویژگی های صورت قابل تشخیص و دارای کنتراست با پس زمینه باشند.

کیفیت واضح و با فوکوس روی صورت باشند.

چاپ شده روی کاغذ معمولی عکاسی باشند (چاپ دوربین).

تمام صورت و خنثی باشند. [بدون عینک آفتابی، کلاه یا سایر پوشش‌های سر، مگر اینکه متقاضی به دلیل اعتقادات مذهبی یا قومیتی خود از چنین وسایلی استفاده کند].

توجه: لطفا این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید. اگر عکس های ارائه شده این شرایط را برآورده نکنند، درخواست شما ناقص تلقی می شود. غرفه ای در مرکز درخواست برای عکسبرداری تعبیر شده است تا بتوانید عکس های خود را با اطمینان خاطر ارائه دهید.

تذکر:

مجدداً تأکید می‌گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. جهت کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت www.vfsglobal.com/Hungry/iran مراجعه فرمایید.

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.