مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم مجارستان به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می‌باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می‌گردد:

۱ ـ برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای مجارستان به سایت www.vfsglobal.com/Hungary/iran وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش Schedule an Appointment اقدام کنیدـ
• بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته متقاضیان ۱۵ دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا ۴۵ دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می‌باشند.
۲ ـ مدارک مورد نیاز با توجه به هر نوع درخواست ویزا اعم از توریستی، دیدار خانواده و ... متفاوت است که در قسمت Required Documents سایت مربوطه قابل مشاهده است.
۳ ـ رزرو هتل و بلیت و بیمه سفر دارای تاریخ‌های برابر و پوشش‌دهنده هم باید باشند.
قابل‌ذکر است بیمه مسافرتی باید با پوشش حداقل سی هزار یورو برای زمان ویزای درخواستی اعتبار داشته باشند. لازمه درخواست ویزای مکرر داشتن بیمه‌ای است که مدت اقامت را پوشش دهد.
۴ ـ برای صدور ویزا از زمان حضور در vfs تا روز پرواز حداقل ۲۲ روز کاری زمان لازم است.
۵ ـ بیمه سفر باید پوشش‌دهنده مدت‌زمان سفر و دارای حداقل ۳۰٫۰۰۰ اعتبار و مطابق با درخواست مراجعه‌کننده باشد؛ یعنی اگر فردی درخواست ویزای multiple دارد، بیمه باید multiple و حداقل پوشاننده سفر اول فرد باشد.
۶ ـ ترجمه‌های انگلیسی حداکثر یک سال اعتبار دارند.

توجه: لازم است از تمامی صفحات انگلیسی ترجمه‌شده کپی در برگه‌های A4 ارائه گردد.
۷ ـ در هنگام مراجعه خانوادگی سرپرست خانواده برای اعضای دیگر که شغلی ندارند یا تحت سرپرستی فرد هستند باید یک کپی از تمامی مدارک شغلی، ریز گردش مالی و سندها تهیه کند.
۸ ـ برای دیدار خانواده (برادر و خواهر) دعوت‌نامه رسمی از اداره مهاجرت مجارستان الزامی است. (برای دانشجویان مقیم مجارستان، خواهر و برادر زیر ۱۸ سال نیازی به دعوت‌نامه ندارند.)
۹ ـ برای دیدار دانشجو ارائه کارت اقامت، آدرس کارت، اجاره‌نامه و برای اقامت در محل زندگی دانشجو اجازه‌نامه از صاحب‌خانه الزامی است.

هزینه درخواست ویزا:

  • بزرگسالان: ۸۰ یورو
    افراد ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو
    کودکان زیر ۶ سال: رایگان
    هزینه خدمات VFS برای ویزا: ۲۶ یورو به ازای هر درخواست

متقاضیان به مقدار دقیق هزینه مربوطه یورو (به‌صورت خرد) همراه داشته باشند.

تذکر:

مجدداً تأکید می‌گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. جهت کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت www.vfsglobal.com/Hungry/iran مراجعه فرمایید.
تعطیلات عمومی
مرکز درخواست ویزا مجارستان در روزهای زیر و تعطیلات عمومی در سال ۲۰۲۰ تعطیل می باشد:

تعطیلات- روز- تاریخ
سال نو میلادی- چهارشنبه- ۱ ژانویه
سال نو میلادی- پنجشنبه- ۲ ژانویه
 

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.