مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم هلند به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می گردد:

۱- برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای هلند به سایت http://www.vfsglobal.com/netherlands/Iran وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش ( Schedule an Appointment ) اقدام کنید.
بر اساس زمانبندی صورت گرفته متقاضیان ۱۵ دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا ۴۵ دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می باشند.
مراجعین محترم می توانند در روز وقت یک ربع زودتر تا ۴۵ دقیقه بعد از وقت حضور به هم رسانند.

۲ـ حضور همه افراد حتی کودک ۱ روزه برای روز مصاحبه الزامی است.

۳ـ رزرو هتل و بلیط و بیمه سفر دارای تاریخ های برابر و پوشش دهنده هم باید باشند.

قابل ذکر است بیمه مسافرتی باید با پوشش حداقل سی هزار یورو برای زمان ویزای درخواستی اعتبار داشته باشند. لازمه درخواست ویزای مکرر داشتن بیمه ای است که مدت اقامت را پوشش دهد.

۴ـ اعتبار ترجمه مدارک حداکثر ۶ ماه می باشد.

۵ـ مدارک مورد نیاز باتوجه به هرنوع درخواست ویزا اعم از توریستی، دیدار خانواده و تجاری متفاوت است که در قسمت Required Documents سایت مربوطه قابل مشاهده است.

۶ـ فرم درخواست ویزا که باید به انگلیسی یا هلندی تکمیل شود. لازم به ذکر است قسمت ۳۷ و صفحه آخر فرم را برای افراد زیر ۱۸ سال، پدر و مادر هردو امضاء نمایند.

۷ـ کپی صفحه اول پاسپورت که امضاء شده باشد (افراد زیر ۱۸ سال پاسپورت را امضاء نمی نمایند).

۸ـ ترجمه شناسنامه به انگلیسی یا هلندی مهرمترجم تحویل داده شوند.

۹ـ کپی ویزاهای ۳ سال اخیر شینگن، آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس باید ارائه شود.

۱۰ـ رزرو بلیط رفت و برگشت که از روز حضور در VFS، حداقل باید برای ۱۵ روز و حداکثر ۹۰ روز بعد باشد و همچنین مدت سفر نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد. همچنین رزرو هتل می بایست تاریخ رفت و برگشت یکسان باشد. شایان ذکر است که اگر درخواست کننده قصد سفر به کشورهای دیگر حوزه شینگن را دارد، ورود و تعداد روز بیشتر سفر باید هلند باشد و ارائه رزرو بلیط و هتل برای سفرهای بین شینگن الزامی است.

۱۱ـ ترجمه مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، مرخصی، ۳ فیش حقوقی اخیر و بیمه کاری).

۱۲ـ گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان.

۱۳ـ ترجمه سند ملک که ارائه آن بنا بر نظر متقاضی می باشد.

۱۴ـ گردش مالی ۳ ماهه اخیر و تمکن بانکی که از تاریخ صدور آن توسط بانک بیشتر از ۲ هفته نگذشته باشد.

۱۵ـ برای ویزای تجاری فرم تقاضای ویزا که قابل ذکر است در قسمت ۳۲ اطلاعات دعوت کننده کاملاً درج شود.
همچنین دعوت کننده باید دعوت نامه صادر نماید که در سربرگ شرکت همراه با امضاء مدیرعامل باشد. تاریخ دعوت نامه طبق بلیط رفت و برگشت می باشد. در دعوت نامه اسم و مشخصات شرکت یا شخص دعوت کننده همراه با آدرس هلندی باید درج شود.

۱۶ـ رزرو هتل باید طول مدت سفر را پوشش دهد. شایان ذکر است اکر دعوت کننده محل اقامت را متقبل می شود باید در دعوت نامه ذکر شود که دراین صورت نیاز به رزرو هتل نمی باشد.

۱۷ـ جهت ویزای دیدار خانواده – دوستان فرم درخواست ویزا که در قسمت ۳۱ اطلاعات دعوت کننده به صورت کامل درج شود.

۱۸ـ دعوت نامه شخصی با فرمت مشخص شهرداری هلند است که در آن اطلاعات دعوت کننده، دعوت شوند، مدت اقامت، هزینه ها و محل اقامت درج می شود که از تاریخ صدور آن توسط شهرداری به مدت ۶ ماه دعوت نامه معتبر و قابل استفاده است. قابل ذکر است اگر دعوت کننده محل اقامت دعوت شونده را متقبل می شود نیازی به رزرو هتل نمی باشد در غیر این صورت رزرو هتل برای طول مدت سفر الزامی است.

۱۹ـ اطلاعات دعوت کننده (میزبان) از قبیل کپی کارت اقامت یا پاسپورت، مدارک مالی، فیش حقوقی است که ارائه موارد مدارک مالی و فیش حقوقی در صورت وجود می تواند قابل ارائه باشد.

۲۰ـ هزینه درخواست ویزا برای افراد بزرگسال ۶۰ یورو و هزینه خدمات VFS مبلغ ۲۰ یورو برای هر نفر می باشد. هزینه درخواست ویزا برای افراد ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و زیر ۶ سال رایگان می باشد.

تذکر:
مجددا تاکید می گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت http://www.vfsglobal.com/netherlands/Iran مراجعه فرمائید.

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.