مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم هلند به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می گردد:

1- برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای هلند به سایت http://www.vfsglobal.com/netherlands/Iran وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش ( Schedule an Appointment ) اقدام کنید.
بر اساس زمانبندی صورت گرفته متقاضیان 15 دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا 45 دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می باشند.
مراجعین محترم می توانند در روز وقت یک ربع زودتر تا 45 دقیقه بعد از وقت حضور به هم رسانند.

2ـ حضور همه افراد حتی کودک 1 روزه برای روز مصاحبه الزامی است.

3ـ رزرو هتل و بلیط و بیمه سفر دارای تاریخ های برابر و پوشش دهنده هم باید باشند.

قابل ذکر است بیمه مسافرتی باید با پوشش حداقل سی هزار یورو برای زمان ویزای درخواستی اعتبار داشته باشند. لازمه درخواست ویزای مکرر داشتن بیمه ای است که مدت اقامت را پوشش دهد.

4ـ اعتبار ترجمه مدارک حداکثر 6 ماه می باشد.

5ـ مدارک مورد نیاز باتوجه به هرنوع درخواست ویزا اعم از توریستی، دیدار خانواده و تجاری متفاوت است که در قسمت Required Documents سایت مربوطه قابل مشاهده است.

6ـ فرم درخواست ویزا که باید به انگلیسی یا هلندی تکمیل شود. لازم به ذکر است قسمت 37 و صفحه آخر فرم را برای افراد زیر 18 سال، پدر و مادر هردو امضاء نمایند.

7ـ کپی صفحه اول پاسپورت که امضاء شده باشد (افراد زیر 18 سال پاسپورت را امضاء نمی نمایند).

8ـ ترجمه شناسنامه به انگلیسی یا هلندی مهرمترجم تحویل داده شوند.

9ـ کپی ویزاهای 3 سال اخیر شینگن، آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس باید ارائه شود.

10ـ رزرو بلیط رفت و برگشت که از روز حضور در VFS، حداقل باید برای 15 روز و حداکثر 90 روز بعد باشد و همچنین مدت سفر نباید بیشتر از 90 روز باشد. همچنین رزرو هتل می بایست تاریخ رفت و برگشت یکسان باشد. شایان ذکر است که اگر درخواست کننده قصد سفر به کشورهای دیگر حوزه شینگن را دارد، ورود و تعداد روز بیشتر سفر باید هلند باشد و ارائه رزرو بلیط و هتل برای سفرهای بین شینگن الزامی است.

11ـ ترجمه مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، مرخصی، 3 فیش حقوقی اخیر و بیمه کاری).

12ـ گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان.

13ـ ترجمه سند ملک که ارائه آن بنا بر نظر متقاضی می باشد.

14ـ گردش مالی 3 ماهه اخیر و تمکن بانکی که از تاریخ صدور آن توسط بانک بیشتر از 2 هفته نگذشته باشد.

15ـ برای ویزای تجاری فرم تقاضای ویزا که قابل ذکر است در قسمت 32 اطلاعات دعوت کننده کاملاً درج شود.
همچنین دعوت کننده باید دعوت نامه صادر نماید که در سربرگ شرکت همراه با امضاء مدیرعامل باشد. تاریخ دعوت نامه طبق بلیط رفت و برگشت می باشد. در دعوت نامه اسم و مشخصات شرکت یا شخص دعوت کننده همراه با آدرس هلندی باید درج شود.

16ـ رزرو هتل باید طول مدت سفر را پوشش دهد. شایان ذکر است اکر دعوت کننده محل اقامت را متقبل می شود باید در دعوت نامه ذکر شود که دراین صورت نیاز به رزرو هتل نمی باشد.

17ـ جهت ویزای دیدار خانواده – دوستان فرم درخواست ویزا که در قسمت 31 اطلاعات دعوت کننده به صورت کامل درج شود.

18ـ دعوت نامه شخصی با فرمت مشخص شهرداری هلند است که در آن اطلاعات دعوت کننده، دعوت شوند، مدت اقامت، هزینه ها و محل اقامت درج می شود که از تاریخ صدور آن توسط شهرداری به مدت 6 ماه دعوت نامه معتبر و قابل استفاده است. قابل ذکر است اگر دعوت کننده محل اقامت دعوت شونده را متقبل می شود نیازی به رزرو هتل نمی باشد در غیر این صورت رزرو هتل برای طول مدت سفر الزامی است.

19ـ اطلاعات دعوت کننده (میزبان) از قبیل کپی کارت اقامت یا پاسپورت، مدارک مالی، فیش حقوقی است که ارائه موارد مدارک مالی و فیش حقوقی در صورت وجود می تواند قابل ارائه باشد.

20ـ هزینه درخواست ویزا برای افراد بزرگسال 80 یورو و هزینه خدمات VFS مبلغ 21 یورو برای هر نفر می باشد. هزینه درخواست ویزا برای افراد 6 تا 12 سال 40 یورو و زیر 6 سال رایگان می باشد.

نکات کلیدی

از 17 سپتامبر 2022، دیگر هیچ قانون ورود COVID-19 برای مسافران به هلند وجود ندارد. شما می توانید بدون مدرک واکسیناسیون، مدرک بهبودی یا نتیجه آزمایش منفی وارد هلند شوید.

ممکن است زمان انتظار طولانی تری برای گرفتن یک قرار ملاقات داشته باشید. و ممکن است پردازش درخواست شما بیش از 15 روز طول بکشد.این به این دلیل است که پس از کاهش محدودیت‌های سفر COVID در سراسر جهان، تعداد بیشتری از متقاضیان می‌خواهند به هلند سفر کنند.تعداد قرار ملاقات های موجود در اسرع وقت افزایش می یابد. نوبت های قرار جدید به طور منظم به سیستم قرار آنلاین اضافه می شود. اگر تاریخ در دسترس نیست، لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید.سفر خود را از قبل به خوبی برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که تمام مدارک را برای قرار ملاقات خود آماده کرده اید.

توجه: قرار ملاقات برای همه درخواست ها الزامی است. متقاضیان تحت هیچ شرایطی نمی توانند بدون قرار قبلی معتبر وارد مرکز درخواست ویزا شوند.

از 9 دسامبر 2022، هیچ هزینه ای برای کووید(Covid Fee) دریافت نمی شود و خدمات پیک برای متقاضیان یک سرویس اختیاری خواهد بود.

برای تایید قرار ملاقات خود، باید مبلغ 7.000.000 ریال را بپردازید که با رعایت قرار ملاقات و ارسال معتبر درخواست خود، این مبلغ به طور کامل برگشن داده خواهد شد. در صورتی که قرار ملاقات تحت دسته بندی اشتباه ویزا رزرو شده باشد، درخواست پذیرفته نخواهد شد و مبلغ رزرو مسترد نخواهد شد.

قرار ملاقات پس از رزرو قابل لغو نیست. با این حال، شما مجاز هستید که قرار ملاقات خود را دو بار بدون هزینه اضافی و حداکثر تا 2 روز کاری قبل از تاریخ برنامه ریزی شده خود (مشروط به در دسترس بودن قرار ملاقات) تغییر دهید. متقاضی باید در صورت هرگونه تغییر زمان اضافی، عدم حضور یا ناقص بودن/در دسترس نبودن مدارک ارسالی به هر دلیلی در تاریخ تعیین شده، قرار ملاقات جدیدی را تعیین کند. جایی که هزینه رزرو قابل پرداخت خواهد بود و مبلغ پرداخت شده قبلی بازپرداخت نمی شود.

قرار ملاقات بعد از ساعت 1400 به عنوان قرار ملاقات ممتاز تلقی می شود و 40 یورو بیشتر از هزینه خدمات دریافت می شود.

ساعات کاری مرکز درخواست ویزای هلند در تهران

ساعات دریافت مدارک

یکشنبه تا پنج شنبه ها

08:00 الی 14:00

ساعات تحویل پاسپورت

یکشنبه تا پنج شنبه ها

08:00 الی 14:00

تعطیلات رسمی مرکز درخواست ویزای هلند در تهران در سال 2023(1401-1402)

11 دی 1401

یکشنبه

سال نو میلادی

01 فروردین 1402

سه شنبه نوروز
02 فروردین 1402 چهارشنبه

نوروز

03 فروردین 1402

پنج شنبه نوروز
20 فروردین 1402 یکشنبه

عید پاک

21 فروردین 1402

دوشنبه عید پاک
23 فروردین 1402 چهارشنبه

شهادت امام علی (ع)

26 اردیبهشت 1402

سه شنبه شهادت امام جعفر صادق (ع)
07 خرداد 1402 یکشنبه

یکشنبه سفید

08 خرداد 1402

دوشنبه دوشنبه سفید
14 خرداد 1402 یکشنبه

رحلت امام خمینی (ره)

04-05 مرداد 1402

چهارشنبه – پنج شنبه تاسوعا - عاشورا
15 شهریور 1402 چهارشنبه

اربعین

23 شهریور 1402

پنج شنبه شهادت امام حسن (ع) و رحلت پیامبر اکرم (ص)
02 مهر 1402 یکشنبه

شهادت امام حسن عسگری (ع)

26 آذر 1402

یکشنبه شهادت حضرت فاطمه (س)
03 دی 1402 یکشنبه

کریسمس

04 دی 1402

دوشنبه

کریسمس

05 دی 1402

سه شنبه

کریسمس

نکات تکمیلی:

مرکز درخواست ویزای هلند دارای رمپ های دسترسی برای ویلچر است. توصیه می شود که متقاضیان دارای معلولیت یا نیازمند به کمک، شخصی را برای کمک به خود در طول فرآیند درخواست همراه بیاورند. در صورت لزوم آسانسورها نیز قابل دسترسی هستند. لطفاً توجه داشته باشید که همکاران ما برای کمک به متقاضیان با نیازهای خاص در دسترس خواهند بود.

مقررات امنیتی:

لطفا توجه داشته باشید که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط محدود به متقاضیان ویزا است. تنها موارد استثناء در این زمینه عبارتند از:

  • افراد زیر ۱۸ سال باید همراه یکی از والدین یا یک سرپرست باشند. والد یا سرپرست نمی‎تواند از کارکنان مرکز درخواست ویزا باشد.
  • سالمندان، متقاضیانی که از نظر پزشکی ضعیف یا معلول هستند و نیاز به کمک دارند تا درخواست‎های خود را ارائه دهند. متقاضیانی که در این دسته قرار می‎گیرند باید پس از ورود به مرکز درخواست ویزا، به کارمندان حفاظت اطلاع دهند.

آوردن تلفن همراه به مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید روی حالت سکوت یا لرزش قرار داده شود. قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا باید تلفن همراه روی این حالت‌ها گذاشته شود. تلفن‌هایی که این قابلیت تغییر حالت را ندارند را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا آورد.

تحت هیچ شرایطی عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا مجاز نیست. هنگامی که با کارکنان ما تعامل می‎کنید، تلفن‎های همراه باید کنار گذاشته شوند.

هر متقاضی مجاز است فقط یک ساک از نوع مخصوص داخل کابین هواپیما با اندازه 30x20x45 سانتی‌متر را به داخل مرکز بیاورد. کیف‎های بزرگتر را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در مکان دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی، آوردن لوازم زیر به مرکز درخواست ویزا مجاز نخواهند بود.

  • وسایل الکترونیکی یا لوازمی که با باتری کار می‎کنند مانند دوربین‎ها، تبلت‎ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، دیسک‎های فلاپی‎، لپ تاپ‎ها یا پخش کننده‎های قابل حمل موسیقی، هارد دیسک‎، درایوهای قلمی/ یو اس ‎بی، دستگاه‎های جاسوسی، ضبط صوت‎ها، یا دستگاه‎های دیگر که ممکن است عملکرد مرکز را مختل کنند
  • پاکت‎نامه‎ها یا بسته‎های مهر و موم شده.
  • اقلام قابل اشتعال مانند کبریت‎/ فندک/ سیگار الکتریکی/ سوخت.
  • هر گونه اشیاء تیز مانند قیچی، چاقوهای قلمی یا سوهان ناخن.
  • اسلحه، اشیاء سلاح-مانند یا هر نوع مواد منفجره.
  • اقلام دیگر ممکن است به صلاحدید کارمندان امنیتی ممنوع باشند.

لطفاً توجه کنید: مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری اقلام ممنوعه نیست. متقاضیان باید قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، برای نگهداری این وسایل جای دیگری در نظر گرفته باشند.

کلیه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین‌های مداربسته هستند. تصاویر به منظور جلوگیری از وقوع جرم، شناسایی و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می‌شوند.

در راستای تأمین ایمنی و امنیت، این حق برای ما محفوظ است که ساک متقاضیان و مراجعه‌کنندگان را به صورت تصادفی بازرسی کنیم.

کارمندان ما این حق را دارند که بدون داشتن ترسی از قرار گرفتن در معرض سوء رفتار یا تهدید، کار خود را انجام دهند. ارعاب و تهدید یا کلمات و رفتار توهین آمیز نسبت به کارمندان تحت هیچ شرایطی قابل قبول نخواهد بود.

نکات عکس های ارائه شده:

مشخصات عکس

-عکس هایی که از خود اراده می دهید باید رنگی و از تاریخ عکسبرداری نباید بیشتر از 6 ماه گذشته باشد. همچنین عکس ها باید:

در یک پس زمینه روشن ساده (سفید یا مایل به سفید) گرفته شده به طوری که ویژگی های صورت قابل تشخیص و دارای کنتراست با پس زمینه باشند.

کیفیت واضح و با فوکوس روی صورت باشند.

چاپ شده روی کاغذ معمولی عکاسی باشند (چاپ دوربین).

تمام صورت و خنثی باشند. [بدون عینک آفتابی، کلاه یا سایر پوشش‌های سر، مگر اینکه متقاضی به دلیل اعتقادات مذهبی یا قومیتی خود از چنین وسایلی استفاده کند].

توجه: لطفا این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید. اگر عکس های ارائه شده این شرایط را برآورده نکنند، درخواست شما ناقص تلقی می شود. غرفه ای در مرکز درخواست برای عکسبرداری تعبیر شده است تا بتوانید عکس های خود را با اطمینان خاطر ارائه دهید.

تذکر:
مجددا تاکید می گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت http://www.vfsglobal.com/netherlands/Iran مراجعه فرمائید.

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.