مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم هلند به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می گردد:

1- برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای هلند به سایت http://www.vfsglobal.com/netherlands/Iran وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش ( Schedule an Appointment ) اقدام کنید.
بر اساس زمانبندی صورت گرفته متقاضیان 15 دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا 45 دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می باشند.

2ـ حضور همه افراد حتی کودک 1 روزه برای روز مصاحبه الزامی است.

3ـ رزرو هتل ،بلیط و بیمه مسافرتی باید هم اندازه و کل سفر را پوشش دهند .

قابل ذکر است بیمه مسافرتی باید با پوشش حداقل سی هزار یورو برای زمان ویزای درخواستی اعتبار داشته باشند. لازمه درخواست ویزای مکرر داشتن بیمه مکرر است که کل مدت اقامت سفر را پوشش دهد.

4ـ اعتبار ترجمه مدارک حداکثر 6 ماه می باشد.

5ـ مدارک مورد نیاز باتوجه به هرنوع درخواست ویزا اعم از توریستی، دیدار خانواده و تجاری متفاوت است که در قسمت Required Documents سایت مربوطه قابل مشاهده است.

6ـ فرم درخواست ویزا که باید به انگلیسی یا هلندی تکمیل شود. لازم به ذکر است قسمت 37 و صفحه آخر فرم را برای افراد زیر 18 سال، پدر و مادر هردو امضاء نمایند. لازم به ذکر است فرم ویزا افراد زیر 18 سال باید توسط پدر و مادر امضاء شود (حتی در صورت طلاق)

7ـ کپی صفحه اول پاسپورت که امضاء شده باشد (افراد زیر 18 سال پاسپورت را امضاء نمی نمایند).

8ـ ترجمه شناسنامه به انگلیسی یا هلندی مهر مترجم الزامی است.(نیازی به مهر دادگستری نمی باشد)

9ـ کپی ویزاها و مهر ورود و خروج 3 سال اخیر شینگن، آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس باید ارائه شود.

10ـ رزرو بلیط رفت و برگشت که از زمان حضور در VFS، حداقل باید 15 روز و حداکثر 180 روز بعد باشد و همچنین مدت سفر نباید بیشتر از 90 روز باشد. همچنین تاریخ رفت و برگشت رزرو هتل و بلیط می بایست تاریخ رفت و برگشت یکسان باشد. شایان ذکر است که اگر درخواست کننده قصد سفر به کشورهای دیگر حوزه شینگن را دارد، ورود و تعداد روز بیشتر سفر باید در هلند باشد و ارائه رزرو بلیط و هتل برای کل سفرهای بین شینگن الزامی است.

11ـ ترجمه مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، مرخصی، 3 فیش حقوقی اخیر و بیمه کاری).

12ـ گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان.

13ـ ترجمه سند ملک که ارائه آن بنا بر نظر متقاضی می باشد.

14ـ گردش مالی 3 ماهه اخیر و تمکن بانکی که از تاریخ صدور آن توسط بانک بیشتر از 2 هفته نگذشته باشد.

15ـ برای ویزای تجاری فرم تقاضای ویزا که قابل ذکر است در قسمت 32 اطلاعات دعوت کننده کاملاً درج شود.
همچنین دعوت کننده باید دعوت نامه صادر نماید که در سربرگ شرکت همراه با امضاء مدیرعامل باشد. تاریخ دعوت نامه طبق بلیط رفت و برگشت می باشد. در دعوت نامه اسم و مشخصات شرکت یا شخص دعوت کننده همراه با آدرس هلندی باید درج شود.

16ـ رزرو هتل باید طول کل مدت سفر را پوشش دهد. شایان ذکر است اگر دعوت کننده محل اقامت را متقبل می شود باید در دعوت نامه ذکر شود که در این صورت نیاز به رزرو هتل نمی باشد.

17ـ جهت ویزای دیدار خانواده – دوستان در فرم درخواست ویزا قسمت 31 اطلاعات دعوت کننده به صورت کامل درج شود.

18ـ دعوت نامه شخصی با فرمت مشخص شهرداری هلند است که در آن اطلاعات دعوت کننده، دعوت شوند، مدت اقامت، هزینه ها و محل اقامت درج می شود که از تاریخ صدور آن توسط شهرداری به مدت 6 ماه دعوت نامه معتبر و قابل استفاده است. قابل ذکر است اگر دعوت کننده محل اقامت دعوت شونده را متقبل می شود نیازی به رزرو هتل نمی باشد در غیر این صورت رزرو هتل برای طول مدت سفر الزامی است.

19ـ اطلاعات دعوت کننده (میزبان) از قبیل کپی کارت اقامت یا پاسپورت، مدارک مالی، فیش حقوقی است که ارائه مدارک مالی و فیش حقوقی در صورت وجود می تواند قابل ارائه باشد.

20ـ هزینه درخواست ویزا برای افراد بزرگسال 80 یورو و هزینه خدمات VFS مبلغ 20 یورو برای هر نفر می باشد. هزینه درخواست ویزا برای افراد 6 تا 12 سال 40 یورو و زیر 6 سال رایگان می باشد.

تذکر:
مجددا تاکید می گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت http://www.vfsglobal.com/netherlands/Iran مراجعه فرمائید.

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.