مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم زلاند نو به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می گردد:

1- برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای نیوزلند به سایت http://www.vfsglobal.com/newzealand/Iran وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش ( Schedule an Appointment ) اقدام کنید.
بر اساس زمانبندی صورت گرفته متقاضیان 15 دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا 45 دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می باشند.
2- مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزای درخواستی مانند توریستی،دیدارخانواده. غیره متفاوت و در قسمت check list سایت قابل مشاهده است.
3- تاریخ رزرو هتل،بلیط و اعتبار بیمه مسافرتی باید همدیگر را پوشش دهند .

متقاضیان می توانند جهت دریافت بیمه مسافرتی ، تکمیل پرسشنامه های مربوطه و گرفتن وقت (رایگان)، به طبقه پنجم هروی سنتر اتاق A5 مراجعه کنند.

نکات کلیدی

خدمات مرکز تماس از 17 ژانویه 2022 به بعد برای پاسخگویی به مشتریان از طریق تماس، علاوه بر ایمیل، در دسترس است. VAC ها سعی می کنند در عرض 24 ساعت به ایمیل ها پاسخ دهند، با این حال، ممکن است به دلیل فعالیت های عملیاتی محدود در این مدت تاخیر وجود داشته باشد.
روز کاری VAC، برای تمام روزهای کاری به جز تعطیلات عمومی، عبارتند از:
پنج شنبه ها
ساعات کاری: 09:00 الی 16:00
تیم ها تلاش خواهند کرد تا در اسرع وقت به تمام سوالات ایمیل پاسخ دهند.

از 10 ژانویه 2022، هزینه های خدمات تجدید نظر شده در مرکز درخواست ویزا اعمال می شود. لطفا برای مشاهده جزئیات به قسمت هزینه های پرداختی مراجعه کنید.

مرکز درخواست ویزای نیوزلند در ایران، برنامه عملیاتی اصلاح شده را از 17 ژانویه 2022 به بعد برای دریافت درخواست ها هم از طریق پست یا پیک و هم به صورت حضوری ارائه می دهد. لطفا توجه داشته باشید که برای ارسال درخواست حضوری نیاز به تعیین وقت قبلی است.

هزینه های خدمات VFS GLOBAL  نیز به شرح ذیل می باشند:

آنلاین - 137 یورو

آفلاین - 176 یورو

نحوه پرداخت: نقدی

تعطیلات رسمی مرکز درخواست ویزای نیوزلند در تهران

روز

تاریخ

مناسبت

پنج شنبه

16 دی

شهادت حضرا فاطمه زهرا(س)

سه شنبه

26 بهمن

ولادت امام علی(ع)

سه شنبه

10 اسفند

عید مبعث

یکشنبه

29 اسفند

روز ملی شدن صنعت نفت

دوشنبه

1 فروردین

نوروز

سه شنبه

2 فروردین

نوروز

چهارشنبه

3 فروردین

نوروز

پنج شنبه

4 فروردین

نوروز

دوشنبه

12 اردیبهشت

عید فطر

سه شنبه

13 اردیبهشت

عید فطر

پنج شنبه

5 خرداد

شهادت امام صادق(ع)

یکشنبه

15 خرداد

قیام 15 خرداد

یکشنبه

19 تیر

عید قربان

دوشنبه

27 تیر

عید غدیر

یکشنبه

16 مرداد

تاسوعا

دوشنبه

17 مرداد

عاشورا

یکشنبه

3 مهر

رحلت حضرت رسول اکرم(ص)

سه شنبه

5 مهر

شهادت امام رضا(ع)

چهارشنبه

13 مهر

شهادت امام حسن عسگری(ع)

نکات تکمیلی:

مرکز درخواست ویزای زلاند نو دارای رمپ های دسترسی برای ویلچر است. توصیه می شود که متقاضیان دارای معلولیت یا نیازمند به کمک، شخصی را برای کمک به خود در طول فرآیند درخواست همراه بیاورند. در صورت لزوم آسانسورها نیز قابل دسترسی هستند. لطفاً توجه داشته باشید که همکاران ما برای کمک به متقاضیان با نیازهای خاص در دسترس خواهند بود.

مقررات امنیتی:

لطفا توجه داشته باشید که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط محدود به متقاضیان ویزا است. تنها موارد استثناء در این زمینه عبارتند از:

  • افراد زیر ۱۸ سال باید همراه یکی از والدین یا یک سرپرست باشند. والد یا سرپرست نمی‎تواند از کارکنان مرکز درخواست ویزا باشد.
  • سالمندان، متقاضیانی که از نظر پزشکی ضعیف یا معلول هستند و نیاز به کمک دارند تا درخواست‎های خود را ارائه دهند. متقاضیانی که در این دسته قرار می‎گیرند باید پس از ورود به مرکز درخواست ویزا، به کارمندان حفاظت اطلاع دهند.

آوردن تلفن همراه به مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید روی حالت سکوت یا لرزش قرار داده شود. قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا باید تلفن همراه روی این حالت‌ها گذاشته شود. تلفن‌هایی که این قابلیت تغییر حالت را ندارند را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا آورد.

تحت هیچ شرایطی عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا مجاز نیست. هنگامی که با کارکنان ما تعامل می‎کنید، تلفن‎های همراه باید کنار گذاشته شوند.

هر متقاضی مجاز است فقط یک ساک از نوع مخصوص داخل کابین هواپیما با اندازه 30x20x45 سانتی‌متر را به داخل مرکز بیاورد. کیف‎های بزرگتر را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در مکان دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی، آوردن لوازم زیر به مرکز درخواست ویزا مجاز نخواهند بود.

  • وسایل الکترونیکی یا لوازمی که با باتری کار می‎کنند مانند دوربین‎ها، تبلت‎ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، دیسک‎های فلاپی‎، لپ تاپ‎ها یا پخش کننده‎های قابل حمل موسیقی، هارد دیسک‎، درایوهای قلمی/ یو اس ‎بی، دستگاه‎های جاسوسی، ضبط صوت‎ها، یا دستگاه‎های دیگر که ممکن است عملکرد مرکز را مختل کنند
  • پاکت‎نامه‎ها یا بسته‎های مهر و موم شده.
  • اقلام قابل اشتعال مانند کبریت‎/ فندک/ سیگار الکتریکی/ سوخت.
  • هر گونه اشیاء تیز مانند قیچی، چاقوهای قلمی یا سوهان ناخن.
  • اسلحه، اشیاء سلاح-مانند یا هر نوع مواد منفجره.
  • اقلام دیگر ممکن است به صلاحدید کارمندان امنیتی ممنوع باشند.

لطفاً توجه کنید: مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری اقلام ممنوعه نیست. متقاضیان باید قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، برای نگهداری این وسایل جای دیگری در نظر گرفته باشند.

کلیه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین‌های مداربسته هستند. تصاویر به منظور جلوگیری از وقوع جرم، شناسایی و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می‌شوند.

در راستای تأمین ایمنی و امنیت، این حق برای ما محفوظ است که ساک متقاضیان و مراجعه‌کنندگان را به صورت تصادفی بازرسی کنیم.

کارمندان ما این حق را دارند که بدون داشتن ترسی از قرار گرفتن در معرض سوء رفتار یا تهدید، کار خود را انجام دهند. ارعاب و تهدید یا کلمات و رفتار توهین آمیز نسبت به کارمندان تحت هیچ شرایطی قابل قبول نخواهد بود.

نکات عکس های ارائه شده:

مشخصات عکس

-عکس هایی که از خود اراده می دهید باید رنگی و از تاریخ عکسبرداری نباید بیشتر از 6 ماه گذشته باشد. همچنین عکس ها باید:

در یک پس زمینه روشن ساده (سفید یا مایل به سفید) گرفته شده به طوری که ویژگی های صورت قابل تشخیص و دارای کنتراست با پس زمینه باشند.

کیفیت واضح و با فوکوس روی صورت باشند.

چاپ شده روی کاغذ معمولی عکاسی باشند (چاپ دوربین).

تمام صورت و خنثی باشند. [بدون عینک آفتابی، کلاه یا سایر پوشش‌های سر، مگر اینکه متقاضی به دلیل اعتقادات مذهبی یا قومیتی خود از چنین وسایلی استفاده کند].

توجه: لطفا این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید. اگر عکس های ارائه شده این شرایط را برآورده نکنند، درخواست شما ناقص تلقی می شود. غرفه ای در مرکز درخواست برای عکسبرداری تعبیر شده است تا بتوانید عکس های خود را با اطمینان خاطر ارائه دهید.

تذکر:
مجددا تاکید می گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت بالا مراجعه فرمائید.

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.