مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم زلاند نو به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می گردد:

۱- برای گرفتن وقت ورود به مرکز درخواست ویزای نیوزلند به سایت http://www.vfsglobal.com/newzealand/Iran وارد شده و مطابق قسمت دوم How to Apply بخش ( Schedule an Appointment ) اقدام کنید.
بر اساس زمانبندی صورت گرفته متقاضیان ۱۵ دقیقه قبل از نوبت اخذشده تا ۴۵ دقیقه پس از آن مجاز به ورود به ویزا سنتر می باشند.
۲- مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزای درخواستی مانند توریستی،دیدارخانواده. غیره متفاوت و در قسمت check list سایت قابل مشاهده است.
۳- تاریخ رزرو هتل،بلیط و اعتبار بیمه مسافرتی باید همدیگر را پوشش دهند .
.
.
.
متقاضیان می توانند جهت دریافت بیمه مسافرتی ، تکمیل پرسشنامه های مربوطه و گرفتن وقت (رایگان)، به طبقه پنجم هروی سنتر اتاق A5 مراجعه کنند.

تذکر:
مجددا تاکید می گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت بالا مراجعه فرمائید.
تاریخ- روز- تعطیلات
۱۱ دی- چهارشنبه- روز سال نو
۱۲ دی- پنجشنبه- تعطیلی سال نو
۱۴ بهمن- سه شنبه- روز صبر
۳ فروردین- یکشنبه- نوروز
۴فروردین- دوشنبه- نوروز
۲۴ فروردین- یکشنبه- عید پاک
۲۵ اردیبهشت- پنجشنبه- شهادت امام علی
۴ خرداد- یکشنبه- عید فطر
۹ مرداد- پنجشنبه- عید قربان
۶ شهریور- پنجشنبه- تاسوعا
۲۴مهر- پنجشنبه- رحلت حضرت محمد

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.