مراجعه کننده گرامی، خواهشمند است با دقت توضیحات این صفحه را جهت آگاهی بیشتر مطالعه نمایید و سپس با کلیک بر روی پرچم انگلستان به صفحه مربوطه در سایت VFS Global مراجعه نمایید.

نظر به اینکه مدارک برخی متقاضیان هنگام ارائه درخواست، ناقص می باشد بنابراین توضیحات زیر ارائه می گردد:

اطلاعات ویزا:
https://www.gov.uk/browse/visas-immigration

آدرس وبسایت:
https://www.vfsglobal.co.uk/en

فرم درخواست نوبت آنلاین:
https://www.visa4uk.fco.gov.uk/
برای تحویل مدارک در مرکز درخواست ویزای انگلیس، شما می بایست فرم درخواست خود را تکمیل کنید، هزینه متناسب با نوع ویزا را پرداخت کنید و نوبت خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

مرکز ارتباط:
https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk

شرکت VFS Global هیچگونه مسئولیتی در قبال ارائه ی اطلاعات تهیه مدارک و هرگونه مشاوره به متقاضیان ویزای بریتانیا را ندارد. از آنجاییکه کارمندان این شرکت قادر به پاسخگویی اطلاعات درخواست شده نیستند، اگر ایمیل شما در مورد ویزای انگلستان، مراحل و فرآیند آن می باشد لطفا به وبسایت https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk مراجعه نمایید تا اطلاعات معتبر را از مشاوران و خدمات اطلاعاتی بخش ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKV&I) کسب نمایید.

اطلاعیه:

از 10 اکتبر 2022، نامه های بیومتریک اقامت بلند مدت (BRP) از طریق ایمیل صادر می شوند. در هنگام دریافت ویزا دیگر نامه های فیزیکی صادر نخواهند شد.
به مشتریان یادآوری می شود که باید اطمینان حاصل کنند که آدرس ایمیل معتبری را در فرم درخواست ویزای آنلاین خود ارائه کرده اند و همچنین ممکن است برای دریافت آن لازم باشد پوشه هرزنامه/ناخواسته ایمیل خود را بررسی کنند.
اگر از آدرس ایمیل شخص ثالثی، مانند آژانس مسافرتی، هنگام ثبت درخواست اصلی خود استفاده کرده اید، باید اطمینان حاصل کنید که شخص ثالث نامه BRP را با شما به اشتراک خواهد گذاشت. لطفاً توجه داشته باشید که ارائه نامه BRP رایگان است.
در برخی موارد، مشتریان ممکن است نامه دیجیتال BRP را قبل از اطلاع از آماده بودن ویزای خود دریافت کنند. لطفاً توجه داشته باشید که اگر دریافت حضوری پاسپورت را انتخاب کرده‌اید، نباید قبل از اینکه VFS با شما تماس گرفته به مرکز درخواست ویزا (VAC) مراجعه کنید. اگر پیک خریداری کرده اید، پس از ارسال پاسپورت به شما اطلاع خواهیم داد.

ساعات کاری مرکز درخواست ویزای انگلیس در تهران

09:00 الی 16:00

یکشنبه ها تا پنجشنبه ها

ساعات کاری

09:00 الی 16:00

یکشنبه ها تا پنجشنبه ها

زمان تحویل پاسپورت

تعطیلات رسمی مرکز درخواست ویزای انگلیس در تهران در سال 1401-1402

تعطیلات

تاریخ روز
روز ملی شدن صنعت نفت 29 اسفند 1401

دوشنبه

نوروز

01 فروردین 1402 سه شنبه
نوروز 02 فروردین 1402

چهارشنبه

نوروز

03 فروردین 1402 ینج شنبه
شهادت امام علی (ع) 23 فروردین 1402

چهارشنبه

عید فطر

3 اردیبهشت 1402 یکشنبه
شهادت امام صادق (ع) 26 اردیبهشت 1402

سه شنبه

رحلت امام خمینی (ره)

14 خرداد 1402 یکشنبه
قیام 15 خرداد 15 خرداد 1402

دوشنبه

عید قربان

08 تیر 1402 پنج شنبه
تاسوعا 05 مرداد 1402

پنج شنبه

اربعین

15 شهریور 1402 چهارشنبه
شهادت امام حسن (ع) و رحلت رسول اکرم (ص) 23 شهریور 1402

پنج شنبه

شهادت امام حسن عسکری (ع)

02 مهر 1402 یکشنبه
شهادت حضرت فاطمه (س) 26 آذر 1402

یکشنبه

نکات تکمیلی:

مرکز درخواست ویزای انگلیس دارای رمپ های دسترسی برای ویلچر است. توصیه می شود که متقاضیان دارای معلولیت یا نیازمند به کمک، شخصی را برای کمک به خود در طول فرآیند درخواست همراه بیاورند. در صورت لزوم آسانسورها نیز قابل دسترسی هستند. لطفاً توجه داشته باشید که همکاران ما برای کمک به متقاضیان با نیازهای خاص در دسترس خواهند بود.

مقررات امنیتی:

لطفا توجه داشته باشید که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط محدود به متقاضیان ویزا است. تنها موارد استثناء در این زمینه عبارتند از:

  • افراد زیر ۱۸ سال باید همراه یکی از والدین یا یک سرپرست باشند. والد یا سرپرست نمی‎تواند از کارکنان مرکز درخواست ویزا باشد.
  • سالمندان، متقاضیانی که از نظر پزشکی ضعیف یا معلول هستند و نیاز به کمک دارند تا درخواست‎های خود را ارائه دهند. متقاضیانی که در این دسته قرار می‎گیرند باید پس از ورود به مرکز درخواست ویزا، به کارمندان حفاظت اطلاع دهند.

آوردن تلفن همراه به مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید روی حالت سکوت یا لرزش قرار داده شود. قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا باید تلفن همراه روی این حالت‌ها گذاشته شود. تلفن‌هایی که این قابلیت تغییر حالت را ندارند را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا آورد.

تحت هیچ شرایطی عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا مجاز نیست. هنگامی که با کارکنان ما تعامل می‎کنید، تلفن‎های همراه باید کنار گذاشته شوند.

هر متقاضی مجاز است فقط یک ساک از نوع مخصوص داخل کابین هواپیما با اندازه 30x20x45 سانتی‌متر را به داخل مرکز بیاورد. کیف‎های بزرگتر را نمی‌توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در مکان دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی، آوردن لوازم زیر به مرکز درخواست ویزا مجاز نخواهند بود.

  • وسایل الکترونیکی یا لوازمی که با باتری کار می‎کنند مانند دوربین‎ها، تبلت‎ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، دیسک‎های فلاپی‎، لپ تاپ‎ها یا پخش کننده‎های قابل حمل موسیقی، هارد دیسک‎، درایوهای قلمی/ یو اس ‎بی، دستگاه‎های جاسوسی، ضبط صوت‎ها، یا دستگاه‎های دیگر که ممکن است عملکرد مرکز را مختل کنند
  • پاکت‎نامه‎ها یا بسته‎های مهر و موم شده.
  • اقلام قابل اشتعال مانند کبریت‎/ فندک/ سیگار الکتریکی/ سوخت.
  • هر گونه اشیاء تیز مانند قیچی، چاقوهای قلمی یا سوهان ناخن.
  • اسلحه، اشیاء سلاح-مانند یا هر نوع مواد منفجره.
  • اقلام دیگر ممکن است به صلاحدید کارمندان امنیتی ممنوع باشند.

لطفاً توجه کنید: مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری اقلام ممنوعه نیست. متقاضیان باید قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، برای نگهداری این وسایل جای دیگری در نظر گرفته باشند.

کلیه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین‌های مداربسته هستند. تصاویر به منظور جلوگیری از وقوع جرم، شناسایی و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می‌شوند.

در راستای تأمین ایمنی و امنیت، این حق برای ما محفوظ است که ساک متقاضیان و مراجعه‌کنندگان را به صورت تصادفی بازرسی کنیم.

کارمندان ما این حق را دارند که بدون داشتن ترسی از قرار گرفتن در معرض سوء رفتار یا تهدید، کار خود را انجام دهند. ارعاب و تهدید یا کلمات و رفتار توهین آمیز نسبت به کارمندان تحت هیچ شرایطی قابل قبول نخواهد بود.

نکات عکس های ارائه شده:

مشخصات عکس

-عکس هایی که از خود اراده می دهید باید رنگی و از تاریخ عکسبرداری نباید بیشتر از 6 ماه گذشته باشد. همچنین عکس ها باید:

در یک پس زمینه روشن ساده (سفید یا مایل به سفید) گرفته شده به طوری که ویژگی های صورت قابل تشخیص و دارای کنتراست با پس زمینه باشند.

کیفیت واضح و با فوکوس روی صورت باشند.

چاپ شده روی کاغذ معمولی عکاسی باشند (چاپ دوربین).

تمام صورت و خنثی باشند. [بدون عینک آفتابی، کلاه یا سایر پوشش‌های سر، مگر اینکه متقاضی به دلیل اعتقادات مذهبی یا قومیتی خود از چنین وسایلی استفاده کند].

توجه: لطفا این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید. اگر عکس های ارائه شده این شرایط را برآورده نکنند، درخواست شما ناقص تلقی می شود. غرفه ای در مرکز درخواست برای عکسبرداری تعبیر شده است تا بتوانید عکس های خود را با اطمینان خاطر ارائه دهید.

تذکر:
مجددا تاکید می گردد اطلاعات بالا تنها مدارک کافی و مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا نیست. متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل و نهائی به سایت بالا مراجعه فرمائید.

هشدار های مهم:

1- به متقاضیان ویزا توصیه می شود با صبر و دقت لازم، اطلاعات و راهنمائی‌های ارائه شده در این سایت را مطالعه کنند زیرا سودجویان معمولاً از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده می نمایند.
2 - هیچ فرد یا تشکیلاتی بجز سفارتخانه ها و کشور مربوطه در روند تصمیم گیری برای صدور ویزا دارای اختیار نیستند.
3- اخذ نوبت مراجعه برای ارائه درخواست ویزا رایگان است و متقاضیان خود می توانند از طریق سایت VFS نوبت دریافت کنند. مراقب ترفندهای تبلیغاتی گوناگون در این خصوص باشند.
4- هیچ یک از کارکنان این شرکت توصیه و معرفی خدمات مرتبط و همچنین ارائه مشاوره برای دریافت نوبت و ویزا نمی نمایند.
5- متقاضیان، فتوکپی ها و پرینت های لازم که شرح آن قبل از ورود به مرکز ویزا به ایشان اعلام شده است را در اختیار داشته باشند. هیچ الزامی برای تهیه آن در مرکز یا اطراف وجود ندارد.